Wszyscy są po 70-tce, ale pełni werwy i zapału. Dzisiaj uczczą rocznicę ukończenia poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W piątek, 12 czerwca przyjeżdżają do Wągrowca, by w Ośrodku Sportu i Rekreacji obchodzić ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wszyscy są po 70-tce, ale pełni werwy i zapału. Dzisiaj uczczą rocznicę ukończenia poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

W piątek, 12 czerwca przyjeżdżają do Wągrowca, by w Ośrodku Sportu i Rekreacji obchodzić 55 rocznicę ukończenia poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, uzyskania absolutorium i dyplomu. Byli razem na uczelni, która wówczas nazywała się Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego, od 1951 do 1954 roku. Ich przyjaźń, nawiązana na pierwszym roku studiów trwa nadal. Większość to emerytowani nauczyciele wuefu z całej Polski, bowiem po studiach podejmowali pracę tam, gdzie ich skierowano z nakazem pracy. Nie mieli nowoczesnych sal wykładowych, laboratoriów, hal sportowych, boisk, pływalni. Mieszkali w akademikach – barakach przy Grunwaldzkiej, w wieloosobowych pokojach z piętrowymi pryczami. Mimo trudnych, powojennych czasów jeździli na obozy sportowe, rajdy rowerowe i piesze, w góry, tańczyli w uczelnianym zespole folklorystycznym.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!