Biedronka: Paczkomaty w sklepach. Supermarket wprowadza nową usługę. Kiedy w Wielkopolsce? Biedronka: Paczkomaty w sklepach. Supermarket wprowadza nową usługę. Kiedy w Wielkopolsce?

(© Sylwia Dąbrowa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Biedronka znalazła nowy sposób na zarabianie pieniędzy. Niedługo w sieci sklepów znajdą się skrzynki na paczki, przypominające wyglądem i zasadą działania konkurencyjne paczkomaty. Czy Biedronka stanie się konkurencją dla InPost?

Biedronka wprowadza maszyny w stylu paczkomatów


O sprawie poinformowała gazeta "Rzeczpospolita", która dowiedziała się, że Biedronka i Swipbox zamierzają ze sobą współpracować.

Podczas współpracy dwóch spółek dołączyć do nich mają największe firmy logistyczne działające w naszym kraju: DHL, FedEx, DPD, GLS, UPS, czy Ruch.

Pierwsze z 300 skrzynek na paczki ma stanąć już w środę w Katowicach. Po nim przyjdzie czas na maszyny w Warszawie, Krakowie i w kolejnych miastach. Docelowo urządzeń SwipBox do odbiorów paczek ma stanąć ok. 2 tysiące.

- W najbliższym czasie wraz z firmą Swipbox Polska rozpoczniemy test maszyn paczkowych. Pierwsze urządzenia będą uruchomione na Śląsku, a stopniowo będziemy włączać kolejne lokalizacje. W planach jest wdrożenie maszyn również w wybranych sklepach w Poznaniu, jednak na razie jest za wcześnie, by przekazywać szczegóły - informuje Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A.

ZOBACZ TEŻ: Oto 5 firm z naszego regionu, które płacą najwyższe podatki

Początkowo Biedronka chce wdrożyć maszyny wewnątrz placówek, jednak z czasem mogą się pojawić również na zewnątrz sklepów. To rozwiązanie ma być kolejnym udogodnieniem dla klientów, natomiast o jego przyszłości jak zapowiadają przedstawiciele firmy zdecydują wyniki testu.

Sieć sklepów Biedronka nie wyklucza również współpracy z kolejnymi operatorami na rynku maszyn paczkowych ani też innej formy współpracy niż dzierżawa przestrzeni w sklepie.

ZOBACZ TEŻ: "Polacy polubili zakupy przez internet. Kolejny rok będzie jeszcze lepszy". Firmy przewozowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów

Źródło: Agencja TVN

ZOBACZ TAKŻE: Dostałeś SMS-a od Biedronki lub Lidla? Nie otwieraj go, bo stracisz pieniądze. Oszuści podszywają się pod sklep


Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

polok (gość)

Czyli teraz biedronki będą czynne jak dawniej, przecież paczkomat musi działać 24h/dobę. Ja i tak wolę in post

abc (gość)

tak się obskakuje kretyńskie przepisy tworzone przez niedouczonych nieudaczników nie mających zielonego pojęcia o gospodarce.