W ostatnim czasie do naszej redakcji dotarły niepokojące informacje o braku pełnej obsady lekarskiej w karetkach wągrowieckiego pogotowia ratunkowego. W efekcie ma zdarzać się, że karetki specjalistyczne, oznaczone jako „S” (czyli specjalistyczne), na pokładzie których powinien być lekarz, wyjeżdżają jako karetki podstawowe „P”.

- Niestety, borykamy się z problemem. Latem ta sytuacja jest jeszcze gorsza. Cały czas szukamy lekarzy. Daliśmy ogłoszenia - przyznaje Krystyna Skrzycka, dyrektor do spraw medycznych szpitala w Wągrowcu.

Jak jednak przekonuje, problem dotyczy tylko części dyżurów, na które nie udało się znaleźć obsady.

- Brakuje lekarzy. O tym fakcie wie dyspozytor w Pile i w razie konieczności kieruje karetki spoza naszego terenu. Pragnę jednak uspokoić wszystkich, że są bezpieczni. Wysyłanych jest więcej karetek „P”. Udzielana jest im fachowa pomoc przez naszych ratowników, a następnie lekarzy już w szpitalnym oddziale ratunkowym - zapewnia Skrzycka.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!