Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz: W weekend na jarmark!

(ps)
Plakat Letniego Długiego Jarmarku
Plakat Letniego Długiego Jarmarku
W najbliższy weekend odbędą się w Bydgoszczy aż dwa jarmarki: Letni Długi Jarmark oraz Jarmark Świętojański. Przygotowano wiele atrakcji…

Od piątku do niedzieli trwać będzie Letni Długi Jarmark. Po raz kolejny, najstarsza kupiecka ulica miasta – Długa, zamieni się w barwny korowód straganów.

Już od godziny 10:00 do 18:00 odwiedzić można stoiska z wyrobami z wikliny, ceramiką, biżuterią artystyczną, a nawet ze zrobionymi z drewna tarczami, kuszami i łukami. Ponadto udział w Letnim Długim Jarmarku deklarują liczni kupcy z ulicy Długiej. Będą także najczęściej odwiedzane kramy z regionalnymi produktami, tj. chleb na zakwasie, jadło domowe, swojskie wędliny, nalewki.

Organizatorzy jarmarku - Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna BYLOT oraz Stowarzyszenie „Bydgoska Starówka” zaplanowali liczne imprezy towarzyszące i happeningi.

Najbliższa niedziela będzie okazją do świętowania podwójnego jubileuszu. Jarmark Świętojański odbędzie się już po raz dwudziesty. W ten dzień obchodzimy także 700-lecie urodzin Kazimierza Wielkiego, założyciela Bydgoszczy.
Od godziny 10:00 do 18:00 naRybim Rynku będzie jedyna okazja wybrać się w niezwykłą podróż do średniowiecznych czasów króla Kazimierza Wielkiego.

Z jednej strony - średniowieczne sztandary, kazimierzowskie orły, kupieckie stragany, wiedźma wróżąca przyszłość, oddziały rycerzy, z drugiej – ludowi twórcy: garncarze, malarze, wikliniarze, hafciarze i koronczarki. To wszystko ukaże bogactwo średniowiecznej tradycji oraz regionalnej kultury.

Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji. Będą pokazy ginących zawodów i rzemiosła średniowiecznego, warsztaty garncarskie, nauka tańca z zespołem pieśni i tańca, a dla odważnych – nauka władania mieczem. W odwiedziny do króla Kazimierza przybędą Wikingowie. Swoją łodzią zabiorą w rejs po Brdzie każdego chętnego.

Na zgłodniałych czekać będą: średniowieczne jadło oraz regionalne potrawy, zaś na spragnionych – piwo warzone wg oryginalnej średniowiecznych receptur. Przygotowano coś specjalnie dla Zakochanych – zupę z lubczyku.

W tym roku Jarmarkowi towarzyszy także „Święto chleba”, w którym udział biorą najznamienitsi piekarze z Bydgoszczy i regionu. Tradycyjnie, jak co roku, będzie można kupić regionalne przysmaki, m.in. miód, nalewki, ciasta, ogórki kiszone, wędliny.

Czas umili grający w tle muzyka folklorystyczna. W amfiteatrze przy ul. Mostowej o godz.14:00 wystąpi kapela folkowa Bubliczki, a o 16:00 odbędzie się koncert muzyki dawnej Grupy Radnyna.

Zapraszamy serdecznie i życzymy kolorowych jarmarków…

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto