Chodziescy strażacy startowali w Mistrzostwach Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
Odbyły się „XXIX Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym”, reprezentacja KP PSP w Chodzieży w konkurencji drużynowej sztafeta pożarnicza 4x100m zajęła wśród komend 8 miejsce.

Odbyły się „XXIX Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym”. Do rywalizacji sportowej przystąpili strażacy ze szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz z Komend Miejskich i Powiatowych PSP województwa wielkopolskiego, w tym reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Chodzieską Komendę reprezentowali: mł. bryg. Leszek Naranowicz, st. sekc. Miłosz Sikora, sekc. Marcin Wardak, st. str. Marcin Wojtania.
W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje indywidualne i drużynowe: Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni oraz Pożarniczy tor przeszkód 100m na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia w Bolechowie przy JRG PSP nr 8 Poznań. W drugim dniu Mistrzostw rozegrane zostały konkurencje drużynowe: Sztafeta pożarnicza 4x100m oraz Ćwiczenie bojowe, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Gdańskiej 1 w Poznaniu.
Reprezentacja KP PSP w Chodzieży w konkurencji drużynowej sztafeta pożarnicza 4x100m zajęła wśród komend 8 miejsce z czasem 73,12 sek. W pozostałych konkurencjach chodzieska komenda nie startowała. W klasyfikacji generalnej wygrali strażacy z Poznania.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierownictwem st. kpt. Gniewomira Kwasa zastępcy naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu, który pełnił funkcję Sędziego Głównego zawodów. Dekoracji zwycięzców dokonał bryg. Andrzej Bartkowiak Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.
(Opracował: mł. bryg. Leszek Naranowicz, zdjęcia: archiwum KP PSP w Chodzieży)