Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O godzinie 18:00, na DW 196 z Wągrowca do Poznania, doszło do zderzenia autobusu przewożącego około 50 osób i mikrobusa z 9 osobami. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 20 osób.

Takim scenariuszem rozpoczęły się ćwiczenia aplikacyjne pn. „Katastrofa w komunikacji drogowej z dużą liczbą osób poszkodowanych”: o godzinie 18:00, na DW 196 z Wągrowca do Poznania, doszło do zderzenia autobusu przewożącego około 50 osób i mikrobusa z 9 osobami. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 20 osób.

W celu wypracowania optymalnych kierunków działań ratowniczo – gaśniczych w ćwiczenia udział wzięli:

- mł. insp. Magdalena Sławińska – Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu,
- kom. Radosław Kotecki – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Wągrowcu,
- Emilia Jagat – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu,
- Krzysztof Poszwa – główny specjalista ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.
Z ramienia PSP w ćwiczenia uczestniczyli: komendant mł. bryg. Krzysztof Klupś, z-ca komendanta bryg. Zbigniew Dziwulski, dowódca JRG asp. sztab. Andrzej Woźnicki, oraz ogn. Sławomir Wyrzykowski.

- Celem ćwiczeń było sprawdzenie oraz omówienie zagadnień związanych z przyjęciem zgłoszenia, dysponowaniem SIS, przepływem informacji między służbami ratunkowymi i współdziałającymi, utrzymywaniem łączności pomiędzy KDR, podmiotami ratowniczymi i SKKP, zabezpieczeniem logistycznym dla osób biorących udział w zdarzeniu, możliwością utworzenia sztabu oraz puntu informacyjnego dla mediów - poinformował kpt. Mariusz Dębski, PSP KPPSP w Wągrowcu.

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

natka (gość)

Chociaż jedni napisali wprost, ze to tylko ćwiczenia, a nie jak portal: 20 osób rannych w wypadku... Gdzie tutaj logika? Faktycznie ważniejsze są odsłony niż ludzie, a chyba nie tędy droga.