Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czytelniczka zgłosiła się do redakcji w sprawie placu zabaw przy szkole podstawowej nr 3. - Wszystkie place zabaw, które znajdują się przy szkołach są ogólnodostępne dla wszystkich dzieci, a nie tylko dla szkoły.

Czytelniczka zgłosiła się do redakcji w sprawie placu zabaw przy szkole podstawowej nr 3.
- Wszystkie place zabaw, które znajdują się przy szkołach są ogólnodostępne dla wszystkich dzieci, a nie tylko dla szkoły. Na plac przy szkole nr 2 można wejść z dzieckiem, przy szkole nr 4 również można wejść w podanych godzinach jakie się znajdują na tablicy informacyjnej. Zatem dlaczego plac zabaw przy szkole nr 3 jest tylko dla jego uczniów? Plac jest zamknięty cały czas, a od godziny 15 brama wjazdowa na teren szkoły również – napisała do nas kobieta.

Od szkolnego woźnego usłyszała, że plac zabaw jest tylko dla szkoły nr 3, a dzieci z poza szkoły mogą wejść się pobawić na plac zabaw tylko i wyłącznie wtedy, kiedy na placu jest jakaś klasa . – Przecież od pilnowania maluchów są rodzice. Więc po co obecność klasy i nauczyciela? Przeczytałam w broszurze Stanisława Wilczyńskiego, kandydata na burmistrza, że zmodernizowano obiekty oświatowe, w szczególności obiekty szkoły podstawowej nr 3. Jakoś pozostałe 4 place zabaw, które zostały zmodernizowane przez miasto oraz niedawno powstały skatepark są ogólnodostępne dla wszystkich – wyjaśnia zbulwersowana kobieta.
Postanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie jest tak, jak mówi nasza czytelniczka.

Faktycznie furtka prowadząca na plac jest zamknięta na klucz. Czy więc jest on wyłącznie własnością szkoły? - Obiekt ten jest ogólnodostępny dla wszystkich dzieci. Nie ukrywam jednak, że go zamykamy. Kiedy skończą się godziny działania szkoły zamykamy również bramę i furtkę, dlatego nie ma możliwości, by korzystać z niego w godzinach popołudniowych. To wszystko ze względów na bezpieczeństwo. Nie ma tutaj monitoringu, więc nijako odpowiedzialność za plac leży w rękach dyrekcji szkoły. Wiem, że inne place są otwierane dla wszystkich, ale tam założone są kamery. Tak jest na przykład przy oddziale SP3 przy ulicy Letniej - tłumaczy dyrektor szkoły Anna Kasper.
Dalsze losy placu zależą więc od miasta, którego zadaniem powinno stać się założenie monitoringu w tym miejscu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dam (gość)

Proszę ogrodzić wszystkie place zabaw w Wągrowcu kolczastym drutem i żeby było napięcie 20 000 wolt. To będziemy się cieszyć za 200 lat że nasi pra pra pra dziadkowie wybudowali dla potomnych place zabaw. A tak nawiasem niektóre nie mają monitoringu i są otwarte dla ogół mieszkańców. Pani dyr. Anna Kasper proszę na drugi raz nie zgadzać się na podobną inwestycję na terenie szkoły.Gdzie mają się DZIECI bawić z tego rejonu?????? Na pewno na ulicach, co jest bezpieczniej niż na tym placu według Pani Dyrektor która nie zezwala na zabawę dzieciom z pobliskiej okolicy. Przeważnie dzieci mogą się bawić po godz otwarcia szkoły--------- RODZICE PRACUJĄ>>>>>>>>>>>>>

Osadnik (gość)

Agnik co to za argument. Ławki w parku też ogrodzić, bo zniszą?
Albo się robi plac zabaw dla dzieci albo na pokaz. A jeśli na pokaz, to lepiej wcale.

Osadnik (gość)

Na Letniej plac zabaw też jest zamknięty. Teraz, przed wyborami, można skorzystać z nowego boiska popołudniami. Ale wcześniej ono też było zamykane.