Hit kolejki na remis! Warta Poznań - Nielba Wągrowiec 1:1

Maciej Seweryn
Nielba Wągrowiec wywiozła cenny punkt z trudnego terenu w Poznaniu.
Nielba Wągrowiec wywiozła cenny punkt z trudnego terenu w Poznaniu. Marcin Kotowski (mksnielba.pl)
Piłkarze Nielby Wągrowiec zremisowali w Poznaniu z miejscową Wartą 1:1.

Na mecz z "Dumą Wildy" nasi piłkarze pojechali bez trójki kluczowych zawodników. Z powodu żółtych kartek pauzowali Jacek Figaszewski, Maciej Klawiński i Dawid Jasiński. W związku ich absencją trener Łukasz Mendel powołał do kadry meczowej Dawida Chmielnickiego i Adriana Marchela z zespołu rezerw. Do składu wrócili kontuzjowany ostatnio Michał Grzesiek i pauzujący za kartki Adrian Mikołajczak.

W pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Michała Ciarkowskiego. Najlepszą sytuację do wyrównania miał Paweł Wicher. Po błędzie defensywy przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Filipowiakiem. Tuż przed przerwą kontuzji kolana nabawił się Jędrzej Wiśniewski. Po zmianie stron na boisku zastąpił go Łukasz Iskrzyński. Również z powodu urazu boisko musiał opuścić Michał Grzesiek. Warciarze razili w tym meczu nieskutecznością. Żółto-czarni na pięć minut przed końcem meczu przeprowadzili zabójczą kontrę. Błażej Nowak urwał się obrońcom. Wpadł w pole karne i mocnym strzałem po ziemi pokonał bezradnego Filipowiaka.

Warta Poznań – Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0)