III Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży „TIGER CUP 2015”.

Joanna Pacan
W sobotnim turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 20 klubów karate z trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Zacięta rywalizacja, prowadzona na 5 tatami (matach), trwała do późnego popołudnia. Sędziowało je ok. 20 arbitrów PFKS, dzięki czemu turniej przebiegł bardzo sprawnie. Startujący chłopcy i dziewczynki rywalizowali w kilkudziesięciu konkurencjach indywidualnych i drużynowych kata, kumite oraz fuku-go, rozegranych w systemie pucharowym z repasażami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz pucharami. Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju, ufundowane przez Urząd Miejski w Wągrowcu.

W trakcie turnieju przeprowadzono klasyfikację na najlepszą zawodniczkę i zawodnika z Wągrowieckiego Klubu Karate „TIGER”. Najlepszą zawodniczką została Nikola Mentecka – zdobywczyni 2 złotych medali, natomiast najlepszym zawodnikiem został Karol Nowak, który wywalczył złoto i brąz.

Wśród uczestników zawodów rozlosowano 30 atrakcyjnych nagród ufundowanych przez WKK „TIGER”. Upominki otrzymali również najmłodsi uczestnicy turnieju: Julia Rosała (6 lat) z Klubu Karate Gottsu Kościan oraz Patryk Delestowicz (6 lat) z Klubu Karate Do Shotokan „DRAGON” Środa Wlkp.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0