Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ile kosztowała platforma internetowa, którą kupił wągrowiecki ratusz?

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
Czy w tym roku wągrowczanie nie będą mogli oddawać głosy w budżecie obywatelskim za pomocą papierowych kart tylko przez platformę internetową?
Czy w tym roku wągrowczanie nie będą mogli oddawać głosy w budżecie obywatelskim za pomocą papierowych kart tylko przez platformę internetową?
Urząd miejski w Wągrowcu kupił platformę do kontaktów z mieszkańcami. Może z niej korzystać do końca roku.

Wągrowiec zakupił innowacyjną platformę do przeprowadzenia budżetu obywatelskiego on-line oraz do prowadzenia z mieszkańcami dialogu w ramach konsultacji społecznych. Nowoczesna platforma to dzieło firmy Euro Innowacje, która wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego prowadzi aktualnie prace związane z dostosowaniem tego narzędzia do miejskich potrzeby. Będzie ono podzielone na dwa moduły - informują przedstawiciele wągrowieckiego ratusza.

Jak się okazuje ratusz w tym zakresie nie zdecydował się na ogłoszenie konkursu, na który firmy mogłyby przedstawić swoje oferty na stworzenie tego rodzaju portalu. - Firmę, która dostarczyła to narzędzie do konsultacji z mieszkańcami, wybrano z wolnej ręki - informują miejscy urzędnicy.

Jak wyjaśniają na swojej stronie internetowej, platforma będzie służyła do organizacji budżetu obywatelskiego oraz do kontaktu z mieszkańcami. Co jednak ciekawe, choć ratusz kupił platformę, to jednak w myśl podpisanej umowy będzie mógł z niej korzystać tylko do końca roku.

- Dwumodułowa platforma do konsultacji społecznych, zakupiona przez miasto od firmy Euro-Innowacje sp. z o.o., na potrzeby ułatwienia prowadzenia konsultacji społecznych oraz głosowania w ramach budżetu obywatelskiego, będzie kosztować 4329,60 zł brutto oraz 1230 zł z tytułu konfiguracji platformy i przeszkolenia pracowników ją obsługujących. Umowa obowiązuje od 30 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. Miasto nie będzie ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem platformy w bieżącym roku - informują urzędnicy.

Czy powstanie platformy do przeprowadzania budżetu obywatelskiego oznacza, że ratusz zrezygnuje z dotychczasowej formy papierowych druków? - Powstanie platformy nie musi oznaczać rezygnacji z możliwości głosowania za pomocą tradycyjnych kart do głosowania.

To, czy głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego zostanie przeprowadzone tylko za pośrednictwem platformy internetowej, czy również z wykorzystaniem tradycyjnych kart do głosowania pozostaje sprawą otwartą. Szczegółowy regulamin funkcjonowania budżetu obywatelskiego w naszym mieście zostanie opracowany w I kwartale - informują urzędnicy.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto