Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątek, 7 listopada w związku z zakończoną dostawą zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem dla 36 gospodarstw domowych w Wągrowcu – Burmistrz Wągrowca spotkał się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej z uczestnikami projektu „E-integracja mieszkańców Wągrowca”.

Burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński spotkał się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej z uczestnikami projektu „E-integracja mieszkańców Wągrowca”, aby wręczyć im umowy oraz omówić zasady korzystania z bezpłatnie użyczonego przez Urząd Miejski sprzętu komputerowego.

Podczas spotkania burmistrz Wilczyński przypomniał, że miasto Wągrowiec znalazło się w gronie 180 miast i gmin, spośród 620 wnioskujących, które uzyskały dofinansowanie tego e-integracyjnego projektu. Dzięki temu nasze miasto uzyskało środki na sfinansowanie w całości (ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa) zakupu zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem dla 36 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Sprzęt ten został ubezpieczony oraz objęty 5-letnią gwarancją. Gospodarstwa – uczestnicy projektu – zostały wyłonione spośród 51 złożonych wniosków, przy czym jednym z najważniejszych kryteriów, decydującym o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie „E-integracja mieszkańców Wągrowca” była liczba dzieci w rodzinie. W ramach realizacji tego projektu dzieci będą mogły bowiem wykorzystywać wypożyczony sprzęt m.in. do edukacji.

Burmistrz przypomniał jednocześnie, że dla uczestników projektu „E-integracja mieszkańców Wągrowca” zostanie przeprowadzony kurs komputerowy oraz zapewnił, że wypożyczony sprzęt będzie miał zagwarantowany bezpłatny dostęp do Internetu do 2020 r.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

idą zmiany (gość)

Przydało się by utrzeć nosa temu ,,naszemu'' burmistrzowi. Nie przepadam za Panem Poszwą i Panią z Pisu... ale chyba chyba już czas na zmiany. A co do obecnego burmistrza... że jeszcze odcisków nie dostał od chodzenia po marketach jako żywa reklama samego siebie :)

gość (gość)

Bezpłatnie użyczonego przez Urząd Miejski sprzętu komputerowego???????ale jaja będą musieli oddać za 5 lat?????