Miejski Dom Kultury w Wągrowcu zaprasza dzieci do udziału w Powiatowych Konkursach Plastycznych pt.: „Portret św. Mikołaja” oraz „Ozdoba choinkowa”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Celem pierwszego z nich, który będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych (uczniowie klas 0-1, uczniowie klas II, uczniowie klas III), ma na celu popularyzowanie postaci św. Mikołaja oraz zapoznanie uczniów z różnymi technikami i materiałami plastycznymi. W poszczególnych kategoriach wiekowych dzieci zaprezentują prace w technice pastelowej, wydzierance, rzeźbie lub płaskorzeźbie z masy solnej, gliny itp. Prace należy dostarczyć do Miejskiego Domu Kultury do 30 listopada br. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
Konkurs pn. „Ozdoba choinkowa” jest przeznaczony dla starszych dzieci – uczniów klas IV-VI, a jego celem jest popularyzacja wśród młodego pokolenia tradycji świątecznych i technik wykonywania tradycyjnych elementów zdobniczych. Uczestnik konkursu będzie musiał wykonać 3 prace przy zastosowaniu papieru, drewna, wydmuszek, słomy, traw itp. materiałów. Również i ten konkurs zostanie rozstrzygnięty 30 listopada, a autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!