LAUREACI- Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego rozdane

Tomasz Pinkowski, Rodzinny Ogród Działkowy im Szymona Wachowiaka oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji w Wągrowcu – to tegoroczni laureaci Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego z naszego miasta.

Tomasz Pinkowski, Rodzinny Ogród Działkowy im Szymona Wachowiaka oraz Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji w Wągrowcu – to tegoroczni laureaci Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego z naszego miasta. Decyzję o przyznaniu tego tytułu na wniosek Burmistrza Wągrowca podjął Zarząd Powiatu.

Zarząd Powiatu wysoko ocenił osiągnięcia laureatów Nagrody:
Rodzinny Ogród Działkowy im Szymona Wachowiaka, który może się pochwalić już ponad 70-letnią działalnością a na przełomie ostatnich kilku lat zdobył wiele wyróżnień i nagród na ogólnopolskich konkursach, m.in. tytuł Najlepszego Ogrodu Działkowego w kraju w 2002 r. W tym samym roku był również organizatorem Krajowych Dni Działkowca. Jest największym ogrodem działkowym w regionie pilskim zrzeszającym 368 działkowiczów.
Tomasz Pinkowski jest właścicielem jednej z największych prywatnych firm w Wągrowcu – firmy produkującej części do maszyn rolniczych, która zatrudnia ponad 100 osób, a w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działania. Jest aktywnym działaczem i jednym z większych sponsorów MKS „Nielba” Wągrowiec – awans naszych szczypiornistów do ekstraklasy oraz doskonała postawa naszych piłkarzy w tabeli II ligi to także w dużej mierze Jego zasługa. Sukcesy te niewątpliwie przyczyniły się do promocji Wągrowca oraz powiatu wągrowieckiego na terenie Polski.
Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska i Melioracji w Wągrowcu to firma z 62-letnią tradycją, która specjalizuje się w realizacji zadań służących ochronie środowiska, głównie z zakresu wód i gruntów. W ostatnich latach ta jednoosobowa spółka Skarbu Państwa współuczestniczyła m.in. w realizacji takich obiektów, jak: stadion z widownią w Wągrowcu, wągrowiecki Rynek, Gminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kopaszynie.
Wręczenie Nagród nastąpi podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędzie się w Damasławku w niedzielę, 23 sierpnia.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.