(© Arkadiusz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pływacy wągrowieckiego klubu pływackiego MKS Lider wystartowali 22 kwietnia w Koninie podczas lokalnych zawodów.

- Pojechaliśmy 37-osobo grupą. Spisaliśmy się bardzo dobrze. Przywieźliśmy do Wągrowca sporo medali - podsumowuje występ swoich podopiecznych trener Grzegorz Lewandowski.

Złote medale dla lidera wywalczyli w kategorii szkół podstawowych: Gabriela Wojtecka (25metrów stylem klasycznym), Natalia Pilarska (25 metrów stylem dowolnym), w kategorii gimnazjów: Bartosz Gorgiel (50 metrów stylem klasycznym, Martyna Domagała ( 50 metrów stylem Grzbietowym), Martyna Domagała (50 metrów stylem dowolnym).

Srebrny krążek w kategorii szkół podstawowych wywalczyła: Gabriela Wojtecka (25 metrów stylem dowolnym), w kategorii gimnazjum natomiast: Danuta Korbal ( 50 metrów stylem klasycznym), Patryk Herman (50 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem zmiennym), Martyna Domagała 100 metrów stylem zmiennym),

Brąz w kategorii podstawówek wywalczyli: Alicja Brychczyńska, Mikołaj Szumlański, Katarzyna Wojtecka, Joanna Robaszkiewicz, Kajetan Mazur, Weronika Karczewska, Bartosz Sturma, wśród gimnazjalistów natomiast trzeci był Bartosz Gorgiel.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kuba_84 (gość) (Oborniki_3)

Nie porównuj Klaudii z Nielby z pływaczkami z Lidera. Klaudia próbuje swych sił wprawdzie w juniorskim ale profesionalnym sporcie a Lider to klub AMATORSKI i na takie zawody jak w Koninie są dla takich amatorskich klubów które chcą bawić dzieci pływaniem. Nielba chce pewnie dzięki Klaudii pokazać się w Wielkopolsce a może i w kraju.. Należy dopingować i jednych i drugich a nie porównywać bo tak jakbyś porównywał grę chłopaków na Orliku z juniorami Nielby

Oborniki_3 (gość)

50m stylem klasycznym na zawodach w Koninie
Korbal Danuta MKS 'Lider' Wągrowiec 00:44.85 (2 miejsce srebrny medal w Koninie)

50m stylem klasycznym na zawodach w Śremie
Czarnecka Klaudia Nielba Wągrowiec 00:39.09 (poza podium)

100m zmiennym
Domagała Martyna MKS 'Lider' Wągrowiec 01:22.88 (srebrny medal w Koninie)

100m zmiennym
Czarnecka Klaudia Nielba Wągrowiec 01:21.26 (poza podium w Śremie)

50m dowolnym
Domagała Martyna MKS 'Lider' Wągrowiec 00:31.39 (złoty medal w Koninie)

50m dowolny Śrem
1.PODLEWSKA, Miriam 1997 POL KS POSNANIA Poznan 28.28
2. POPŁONYK, Aleksandra 1998 POL UKS DZIEWIATKA Kalisz 29.71
3. WOJCIECHOWSKA, Izabela 1997 POL KS WODNIK Srem 29.73

Cieszymy się z Waszych sukcesów ale do czołówki w Wielkoplsce jeszcze długa droga.....