Młodzieżowy Puchar Polski: Poznańscy narciarze w czołówce [ZDJĘCIA]

LUCA
SERWIS NARCIARSKI na poznan.naszemiasto.pl - zobacz!
SERWIS NARCIARSKI na poznan.naszemiasto.pl - zobacz! LUCA
Dobrze zaprezentowali się narciarze z poznańskich klubów startujący w kolejnej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski. Tym razem rywalizowali na stokach dobrze sobie znanej Czarnej Góry, k. Stronia Śląskiego. Zawody odbyły się w dniach 7-8 stycznia. Młodzi narciarze mieli do pokonania długą trasę ze Żmijowca.

Natalia Matusiak z UKS 16 Gigant pierwszego dnia zajęła drugie miejsce w gigancie. Natomiast Aleksandra Pluta i Kacper Kowalski z KS Malta-Ski dwukrotnie wchodzili do pierwszej dziesiątki w swoich kategoriach wiekowych.

Warto zwrócić uwagę na wyniki Kacpra Kowalskiego z Malta-Ski (rocznik 2001, kategoria Junior C). Był debiutantem w zawodach tej rangi. Już pierwszego dnia, rywalizując z najlepszymi zawodnikami klubów z Beskidów czy Małopolski, zajął dziesiąte miejsce. Drugiego dnia zawodów zajął siódme miejsce, tracąc do zwycięzcy Jakuba Toporowskiego z Mitanski Zakopane 2,56 sekundy.

- Liczyliśmy na dobry start Kacpra. Jest dobrze przygotowany do sezonu, solidnie pracuje na treningach – podkreśla Piotr Ogarzyński, trener z KS Malta-Ski Poznań. - Celem na pierwszy dzień zawodów było przede wszystkim dotarcie do mety. Dlatego miał jechać trochę zachowawczo, by zapoznać się z długą trasą. Drugiego dnia miał już bardziej zaryzykować i tak właśnie zrobił. A gdyby nie drobny błąd techniczny podczas drugiego przejazdu, wskutek którego nieco wyhamował, jego wynik byłby jeszcze lepszy.

O pechu może mówić Natalia Matusiak z UKS 16 Gigant (rocznik 2000, Juniorka B). W grudniu wygrała slalom w Suchem obok Zakopanego i była jedną z faworytek zawodów MPP na Czarnej Górze. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła w środę zajmując drugie miejsce. Natomiast w czwartek 8 stycznia, w trakcie drugiego dnia zawodów, zaliczyła groźnie wyglądający upadek i nie została sklasyfikowana.

W tej samej kategorii startowała Aleksandra Pluta (rocznik 1999) z KS Malta-Ski. W środę była dziesiąta, następnego dnia poprawiła się o dwie pozycje.

W mocno obsadzonych zawodach na Czarnej Górze startowało też kilku innych zawodników z Giganta i Malta-Ski. Zajęli dalsze lokaty. Kolejny Młodzieżowy Puchar Polski odbędzie się w Krynicy w dniach 12-13 stycznia.