Nielba - Młodzicy wśród najlepszych

PW
Wśród wielkopolskich grup młodzieżowych prym wiodą nielbiści. W juniorach bezkonkurencyjni są podopieczni Pawła Galusa. Z kolei juniorów młodszych bardzo dobrze prowadzi szkoleniowiec Dariusz Andrzejczak. Równie świetną postawę, co ich starsi koledzy, prezentują też wągrowieccy młodzicy - rocznik 1996, trenujący pod okiem Piotra Łuszcza.

W minionym spotkaniu ligowym młodzicy Nielby podejmowani byli przez ekipę UKS Sparty Ostrów Wlkp. Naprzeciwko trenera Piotra Łuszcza stanął słynny Eugeniusz Lijewski - wychowawca wielu pokoleń świetnych szczypiornistów, a przede wszystkim ojciec dwóch reprezentantów Polski - Marcina oraz Krzysztofa.
Pierwszy na listę strzelców meczu wpisał się Alan Karczewski. Gospodarze szybko wyrównali, a następnie wyszli na 2-bramkowe prowadzenie, które utrzymywali do 11. minuty. Wtedy to wyrównujące trafienie zdobył Przemysław Abram (7:7). Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana, zacięta walka. Dwie udane akcje Maksymiliana Zwady dały ostrowianom prowadzenie do przerwy (17:15).
Po zmianie stron żadna z ekip nie uzyskała znaczącej przewagi. Obie drużyny szły łeb w łeb. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem żółto-czarni prowadzili 30:27. Niestety, nielbistom nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końcowej syreny. Spotkanie zakończyło się remisem 30:30.
Spotkaniem ze Spartą Ostrów Wlkp. wągrowieccy młodzicy zakończyli grupowe rozgrywki w lidze wielkopolskiej. Aby awansować do Mistrzostw Polski, nielbiści muszą jeszcze powalczyć z najlepszymi zespołami z dwóch pozostałych grup naszego województwa.
- Zakończyliśmy spotkania grupowe na pierwszym miejscu. Z 12-stu rozegranych pojedynków zanotowaliśmy 11 zwycięstw oraz jeden remis. Do dalszych gier wyszliśmy z pokaźną zaliczką trzech punktów. Kolejne mecze odbędą się już po feriach zimowych. Mam nadzieję, że zawodnicy powrócą do treningów w komplecie - wyznaje Piotr Łuszcz.