Nielba Wągrowiec gromi Włocłavię - "Zlatan" show po przerwie!

Maciej Seweryn
Nielba Wągrowiec nie dała szans drużynie z Włocławka - Michał Fertikowski strzela gola na 2:0. Marcin Kotowski (mksnielba.pl)
Taki wynik była do przewidzenia. Nielba Wągrowiec rozgromiła zamykającą ligową tabelę Włocłavię Włocławek 6:0. Po przerwie rywalom dał się we znaki wychowanek żółto-czarnych, Paweł Krauz - zdobywca dwóch bramek.

W porównaniu z poprzednimi meczami trener Nielby, Łukasz Mendel dokonał jednej zmiany. Od pierwszej minuty na boisku za Jacka Figaszewskiego pojawił się Patryk Polak. Rywale, którzy borykają się z różnymi problemami organizacyjnymi są najsłabszym zespołem w lidze. Zdobyli zaledwie jeden punkt w trzynastu meczach! Spóźnieni na mecz goście z Włocławka pojawili się na wągrowieckim stadionie na dwadzieścia minut przed rozpoczęciem meczu. W zasadzie prosto z busa, którym przyjechali wychodzili na boisko.

Strzelanie dla gospodarzy rozpoczęło się już w trzeciej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adrian Mikołajczak strzałem głową otworzył wynik meczu. W dwudziestej piątej minucie prowadzenie podwyższył Michał Fertikowski. Kilka minut później napastnik żółto-czarnych, Paweł Wicher został sfaulowany w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Dawid Jasiński. Wynik do przerwy mógł być wyższy. Jednak gospodarzom nie udało się wykorzystać wszystkich sytuacji.

Po przerwie trener Mendel posłał do boju dwóch młodych zawodników. Na boisku pojawili się Paweł Krauz i Miłosz Małachowski. To właśnie „Krauzik” kilka chwil po wznowieniu gry pięknym lobem zdobył czwartego gola dla Nielby. Do siatki trafił także Małachowski, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem Włocłavii. Nielba miała pełną kontrolę nad tym meczem. Rywale nie potrafili nawet spróbować nawiązać walki z żółto-czarnymi. Pod koniec meczu wynik ustalił Paweł Krauz. Dla młodego napastnika naszego klubu były to pierwsze trafienia w tym sezonie.

Za tydzień Nielba Wągrowiec zagra na wyjeździe 8 listopada o godz. 14:00. Nielbiści pojadą do Wrześni na mecz z miejscową Victorią.

Nielba Wągrowiec – Włocłavia Włocławek 6:0 (3:0)