Mieszkańcy miasta i gminy Gołańcz mają się czym pochwalić. Ostatnio zakończono tam dwie duże inwestycje, które nie tylko poprawiają wygląd na tym terenie, ale też znacznie ułatwiają życie.

Mieszkańcy miasta i gminy Gołańcz mają się czym pochwalić. Ostatnio zakończono tam dwie duże inwestycje, które nie tylko poprawiają wygląd na tym terenie, ale też znacznie ułatwiają życie. Mowa tutaj o budowie chodnika, parkingu i oświetlenia w okolicach zamku oraz o powstaniu ścieżki rowerowej na trasie Chawłodno- Gołańcz.

- Inwestorami ścieżki pieszo-rowerowej był Powiatowy Zarząd Dróg w Wągrowcu. Gmina dołożyła tylko część środków na jej budowę. Jeśli natomiast chodzi o modernizację terenu przy zamku, w całości sfinansowaliśmy tę inwestycję. Jej koszt wyniósł 431 933,73 zł, a wykonawcą zadania była firma handlowo-usługowa KLIMEK Elżbieta Janik z Kobylca. Wykonano chodnik o długości 288 metrów, co stanowi 1020 m2 powierzchni utwardzonej - wyjaśnia burmistrz Gołańczy Mieczysław Durski. Mieszkańcy miasta również są zadowoleni z inwestycji, które powstały. - Teraz teren przy zamku wygląda o wiele lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Cieszę się, że samorząd dba o tak reprezentatywną część miasta - mówi mieszkaniec Gołańczy Ryszard Witkowski.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wyborca (gość)

Myśle że te wszystkie chodniki parkingi i tek nie poprawia sytuacji w Gołańczy. Tylko można tu spacerować.