Śniadanie prasowe z ekipą filmu „Cicha noc” – reżyser Piotr Domalewski oraz aktor Tomasz Ziętek Śniadanie prasowe z ekipą filmu „Cicha noc” – reżyser Piotr Domalewski oraz aktor Tomasz Ziętek

(© Szymon Starnawski / Polska Press)

Triumfator 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - „Cicha noc” odbył filmową trasę po Polsce z projektem Polska Światłoczuła. Bezpłatne projekcje i spotkania z twórcami odbyły się w pięciu miejscowościach w województwie kujawsko-pomorskim: Górznie, Brodnicy, Lisewie, Sępólnie Krajeńskim i w Zakładzie Karnym w Koronowie.

W filmie wystepują gwiazdy polskiego kina, m.in. Dawida Ogrodnika („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”), Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”, „Konwój”) oraz Arkadiusza Jakubika („Wesele”, „Wołyń”). Polska prowincja, wigilijna noc, nieoczekiwany powrót zza granicy głównego bohatera – tak zawiązuje się akcja „Cichej nocy”. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.
Polska Światłoczuła to działający nieprzerwanie od sześciu lat projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu promocję polskiego kina poprzez prezentację ambitnych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej Polska Światloczuła
Trasę wspierają: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Forum Film Poland.
Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!