Nielba Wągrowiec to już nie tylko futbol i piłka ręczna. Dziś wągrowiecki klub ma także trzecią sekcję, pływacką. Aktualnie istnieje ona tylko na papierze. O jej uruchomieniu mówi pierwsza w tym roku uchwała klubu z 17 stycznia. Sekcja pływacka została powołana do życia we współpracy z wągrowieckim aquaparkiem

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Będzie to obok piłki ręcznej i nożnej kolejna dyscyplina sportu, w której uzdolnione dzieci i młodzież z Wągrowca i okolic będą mogły rozwijać swe talenty. W celu doskonalenia umiejętności pływania na różnych etapach i najwyższym poziomie zaprosiliśmy do współpracy dr Krzysztofa Pietrusika, trenera pływania I klasy, wykładowcę akademickiego, autora programów nauczania pływania. Obecnie trwa dobór odpowiedniej kadry instruktorów z Wągrowca i okolic, a także tworzenie harmonogramu zajęć - informuje strona aquaparku. Nielba nie jest jednak pierwszym klubem, który postanowił wykorzystać możliwości stwarzane przez wągrowiecki aquapark. Tydzień wcześniej odbyło się także zebranie założycielskie innego klubu pływackiego w Wągrowcu, który choć jest jeszcze rejestrowany, to posiada już sztab szkoleniowy. - Mamy także około 60 zawodników - wyjaśnia Grzegorz Lewandowski, pomysłodawca założenia MKS Lider Wągrowiec.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!