POWIAT WĄGROWIECKI - Święto plonów z RAKIEM

W sobotę, 22 sierpnia zaplanowano w Jabłkowie dożynki gminy Skoki. Rozpoczną się o 14 mszą św. polową w intencji rolników i ich rodzin. Obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Wielkopolanie”.

W sobotę, 22 sierpnia zaplanowano w Jabłkowie dożynki gminy Skoki. Rozpoczną się o 14 mszą św. polową w intencji rolników i ich rodzin. Obrzęd dożynkowy zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Wielkopolanie”. Potem w szranki III Dożynkowych Zmagań Sołectw Gminy Skoki tana drużyny z poszczególnych wsi a w przerwach humor śląski zaprezentuje Grzegorz Stasiak. O 20.30 odbędzie się koncert przebojów „Czerwonych Gitar” w wykonaniu „Wędrownych Gitar”. O 22.00 wystąpi Teatr Tancerzy Ognia „Beltaine” z Jabłkowa a potem będzie zabawa taneczna z zespołem „Matadorzy”. Zaplanowano także konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najdłuższy warkocz, będzie koński kadryl, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych a wszystko to na terenie wioski celtyckiej w Jabłkowie.
Natomiast gminno – powiatowe Święto Plonów odbędzie się w tym roku w Damasławku, w kompleksie sportowo – rekreacyjnym, w niedzielę, 23 sierpnia. Rozpocznie je o 13.30 msza św. polowa. Zaplanowano także uhonorowanie najlepszych producentów rolnych i hodowców Nagrodami Herbu Powiatu Wągrowieckiego. W części artystycznej wystąpią zespoły z poszczególnych gmin powiatu oraz Chór Klubu Seniora „Pałuki”, kapela folklorystyczna „Pałuczanie”, zespół taneczny „Białe Kujawy” z Bielic, kapele Vanessa i Sorba, Kabaret „Rak” a na zakończenie zaplanowano zabawę taneczną w takt muzyki grupy „Kormorany”.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.