Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Blisko 39 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa zbiornika retencyjnego w podgołanieckiej Laskownicy. Zbiornik ten rozciągać się będzie z południa na północ na długości 4,51 km, od Laskownicy aż do Gołańczy.

- Głównym celem budowy zbiornika jest magazynowanie wody potrzebnej do nawodnienia ponad tysiąca hektarów
użytków rolnych, ochrona przeciwpowodziowa, a także mała energetyka i produkcja rybacka - wyjaśnia Arkadiusz
Głochowiak, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, który odpowiada za budowę zbiornika. Całkowita powierzchnia sztucznego akwenu, który powstanie w Laskownicy to 111 hektarów.
Pomieści on blisko 2,5 miliona metrów sześciennych wody. - W ramach prac przy budowie zbiornika będą m.in. wykarczowane drzewa i krzewy z czaszy zbiornika i pobliskiego parku, podwyższenie istniejącej drogi gminnej, przebudowa linii energetycznych, czy wykonanie pomostu do cumowania łódki obsługi zbiornika - dodaje Głochowiak.
Planowane rozpoczęcie prac w Laskownicy to okres wegetacyjny roślin, czyli przełom kwietnia i maja.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!