(© (zdjęcie ilustracyjne) fot. arch. naszemiasto.pl)

W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem - brzmi powiedzenie serialowego Ferdynanda Kiepskiego. Sprawdzamy, czy faktycznie z zatrudnieniem jest aż tak źle. Jak wygląda bezrobocie w naszym powiecie?

Z ostatnich statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu wynika, że obecnie mamy zarejestrowanych 1357 bezrobotnych. Dla porównania o tej samej porze w zeszłym roku statystyka wskazywała 1670 osób. Co ciekawe, wśród osób zarejestrowanych w PUP-ie, zdecydowanie przeważają kobiety. Na chwilę obecną jest ich aż 893. Choć nikt nie mówi o tym na głos, może to być spowodowane otrzymywaniem 500+ na dzieci. Jeśli rodzina odbiera świadczenie na trójkę dzieci, dochód rodziny zwiększa się prawie o najniższą krajową. Czy więc jest sens podejmować zatrudnienie?

Jak się okazuje, zarówno w urzędzie pracy jak i w internecie nie brakuje ofert pracy dla naszego powiatu. Pracowników - szwaczek i tapicerów wciąż szuka „Polinova”. Zakład oferuje zarobki rzędu kilku tysięcy złotych. Wśród ciekawszych ofert z PUP-u znaleźć można: nauczyciela plastyki w szkole w Wapnie, sprzedawcę w Skokach, pracownika biurowego w Wągrowca, a nawet pracownika do obsługi bydła w Żabiczynie. Co ciekawe, wszystkie powyższe oferty mówią o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę.

Ofert poszukaliśmy także na popularnym portalu ogłoszeniowym OLX. Osoby do pracy na zmywaku poszukuje kawiarnia „Willisch”. Na stację paliw „Lotos” potrzebny jest kasjer- sprzedawca. W „Bricomarche” potrzebny jest pracownik na dział majserkowanie- budowanie. W pobliskim Rogoźnie natomiast poszukiwana jest osoba do pracy na stanowisku nauczyciel przedszkolny.

Wykształcenie, o którym mówi Ferdek Kiepski nie jest chyba jednak przeszkodą do poszukania sobie pracy. Jak to mówią, dla chcącego, nic trudnego!

Pogoda na niedzielę

Źródło: TVN Meteo/X-News


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

obywatel (gość)

Od lat te same oferty. Nie wiadomo po co z naszych podatków są utrzymywane takie jednostki, jak urzędy pracy!

wecrvte (gość)

Ogłaszają się ci co szukają niewewolnika a nie pracownika Tam gdzie płącą to trzeba mieć znajomości aby się dostać

Mieszkanka (gość)

Oprócz ofert zawartych w artykule prca jest wciąż w firmie kosmetycznej w Serpol Cosmetics w Mieścisku.
Poszukują magazyniera, operatorów maszyn, pracowników produkcyjnych do konfekcji...