Prawie 10 medali ze Śremskiej Wieży

Jarek Ziółkowski
W wyśmienitych nastrojach mogą być pływacy wągrowieckiej Nielby, którzy w minioną sobotę wzięli udział w piątych ogólnopolskich zawodach pływackich „Śremska Wieża 2013”.

Obsada była bardzo liczna, na pływalni pojawiło się aż 335 zawodników reprezentujących barwy 23 klubów z terentu całego kraju.

Nielbiści dosłownie i w przenośni spisali się na medal. Ze Śremu pzrywieźli ich aż 11. Pozostali zawodnicy bili rekordy życiowe

Wśród 11-latków Joanna Robaszkiewicz była bardzo blisko podium dopływając do mety na czwartej pozycji. Sonia Ajtrner uplasowała się w pierwszej 10 bijąc swoje rekordy życiowe. Norbert Gruszka natomiast wywalczył srebro na 200 metrów stylem zmiennym.

Kamil Grzemski wśród 12-latków wywalczył brąz na 200 metrów stymem zmiennym, dwa razy był też czwarty. Agnieszka Włodarczyk ustanowiła swe rekordy życiowe, co dało jej miejsce wśród 10 najlepszych pływaczek.
Dwa pierwsze miejsca wśród 13-latków zajęła Helena Klessa. Zwyciężyła ona na 200 metrów stylem dowolnym oraz zmiennym, dwa razy była także czwarta, dzięki czemu zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Wśród 13-letnich pływaków żółto-czarne barwy reprezentowali także: Anna Różańska, Sebastian Szczepaniak, Jakub Synoracki, Marcin Malczewski oraz Łukasz Stanisławski zdobywając srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym.

W kategorii łączonej 14 – 16 lat startowała Klaudia Czarnecka stając aż 4 razy na podium. Klaudia była najszybsza na 200 metrów stylem zmiennym, a także druga na 100 metrów stylem zmiennym i klasycznym. Brązowy medal gimnazjalistka z wągrowca wywalczyła na 50 metrów stylem klasycznym.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków z wągrowieckiego ratusza.