Przypłynęli z licznymi medalami

ADE
Niezwykle udanie zakończył się wyjazd reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu na odbywający się już po raz czternasty Regionalny Miting Pływacki w Pile. Młodzi niepełnosprawni sportowcy z Wągrowca, którzy już przed rokiem z Piły przywieźli medale, tym razem odnieśli wielki sukces. - Dziewczyny w czterech startach zdobyły cztery medale - nie kryje zadowolenia opiekun grupy Leszek Ciszewski.

Złoty krążek zawisł na szyi Magdaleny Łuczak startującej na dystansie 50 metrów stylem klastycznym. Ta sama zawodniczka wywalczyła także srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym.

Dwa medale do rodzinnego Wągrowca przywiozła także Monika Harszczyk. Wągrowczanka wywalczyła pierwsze miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz trzecie na 50 metrów stylem klasycznym.

Tak wyśmienity start w Pile otworzył przed wągrowieckimi pływaczkami dalsze możliwości. Już w lutym obie podopieczne Leszka Ciszewskiego pojadą na kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Impreza ta będzie połączona jednocześnie z mistrzostwami Wielkopolski. - Liczę na dobry start obu dziewcząt na zawodach w Rawiczu - zdradza ich opiekun.