Nowy rok zazwyczaj niesie za sobą zmiany w różnych dziedzinach. Tak będzie i z zasiłkiem dla bezrobotnych. Sam okres pobierania zasiłku na terenie powiatu wągrowieckiego nie ulega zmianie, nadal obowiązuje 12-miesięczny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zmieni się natomiast kwota zasiłku. – Nastąpi to 1 czerwca. Zgodnie z zapisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucji rynku pracy - zasiłki podlegają waloryzacji o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku.

Kwota zasiłku dla bezrobotnych jest podstawą do ustalania wysokości stypendium stażowego i szkoleniowego, one więc też ulegną zmianie od czerwca roku – informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu Beata Korpowska. Wyższe mają być również środki Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!