Kadr z filmu "Info the wild" Kadr z filmu "Info the wild"

(© mat. pras.)

Wolisz leżeć pod palmą z drinkiem, zwiedzać jaskinie, przemierzać górzyste tereny czy szukać taniej uciechy w egzotycznym kraju? A może lubisz długie, nastrojowe podróże "na stopa" albo zorganizowane wycieczki z błyskiem fleszy?

Większość z nas lubi podróżować, szczególnie na urlop lub wakacje. Kojarzy nam się to z oderwaniem od codziennych trosk i stresu, przygodami, nowymi znajomościami i ciekawymi wrażeniami. Pierwsze skojarzenie to wziąć szczelnie wypełniony plecak, odpowiednio się ubrać i kupić bilet. To jednak wcale nie jest takie oczywiste...

Jednak ilu turystów i różnych rodzajów osobowości, tyle wersji spędzania wolnego czasu na wyjeździe. Niektórzy marzą o stereotypowym wyjeździe do mniej lub bardziej egzotycznego kraju z wylegiwaniem się na leżaku z drinkiem w dłoni. Inni wolą wyprawę o charakterze bardziej wyczynowym, np. wspinanie się po górach lub turystykę rowerową. Jeszcze inni czekają tylko na wielkie imprezy, w tym muzyczne festiwale, na których można by spędzić pół tygodnia. Z kolei są podróżnicy, którzy nie wyobrażają sobie, jak w trakcie wycieczki nie można zrobić tysiąca zdjęć siebie, innych osób i konkretnego zabytku z każdej możliwej strony.

Sprawdź quiz: Jakim jesteś typem podróżnika?Odpowiedź wiele może powiedzieć o Twoich priorytetach życiowych, charakterze czy sposobach na spędzanie wolnego czasu.

Na luzie