Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Spotkanie autorskie z pisarką młodego pokolenia Gają Kołodziej już w ten czwartek, 13 listopada w MBP.

Gaja Kołodziej jako zmęczona szkołą czternastolatka podczas jednej z lekcji matematyki zaczęła spisywać w zeszycie swoje przemyślenia na temat Wolnych Ludzi, którzy nie byli skazani na codzienne męczarnie w szkole. Tego samego dnia (podczas tej samej lekcji) powstała Melania Korzeniowska, bohaterka „Wystrzałowej licealistki”. Była to pierwsza poważna próba napisania powieści o rozbudowanej fabule. Przez następne półtora roku powstało 60 stron powieści, niestety utracone bezpowrotnie z powodu awarii komputera.


Drugie podejście do napisania książki o losach Melanii miało miejsce w dwóch pierwszych latach liceum, gdy Gaja miała 16 lat. Ukończona wersja treścią zbliżona była do „Wystrzałowej licealistki”, ale zakończenie pozostawiało wiele do życzenia, więc Gaja postanowiła ponownie zacząć od początku i dodając wiele nowych wątków stworzyła dwu tomową historię agentki 772.

W czerwcu 2012 również nakładem Wydawnictwa Lucky ukazała się trzecia książka Gai Kołodziej zatytułowana "Dar". Czwarta powieść pod tytułem "Księżniczka. W blasku sławy i cieniu obsesji" ukazała się nakładem Literary Art Institute w kwietniu 2013. W maju 2014 ukaże się piąta powieść zatytułowana "Przemilczenia", a w planach wydawniczych na wiosnę 2015 jest już ukończona kolejna powieść pod roboczym tytułem "Jockey".


Gaja Kołodziej uzyskała dyplom magisterski z psychologii na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii i odbyła praktyki w Nowej Zelandii, gdzie zrodził się pomysł prowadzenia spotkań autorskich przez internet. Od 14 stycznia 2012 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a 8 czerwca 2014 roku została wybrana do Zarządu Głównego, gdzie w kadencji 2014-2017 będzie pełnić funkcję sekretarza.


Wraz z rosnącą popularnością swoich książek postanowiła całkowicie poświęcić się pisarstwu. Na początku 2013 roku założyła Instytut Sztuki Literackiej (www.LiteraryArtInstitute.com), którego celem jest promowanie czytelnictwa i wspieranie nowych talentów literackich. Prowadzi Klub Młodych Pisarzy, pracuje nad następną powieścią i udowadnia, że z pisania można żyć.

Spotkanie autorskie z pisarką młodego pokolenia Gają Kołodziej, które odbędzie się 13listopada, w czwartek o godzinie 11 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu.


Wstęp wolny!

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!