Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Swoimi występami powalają publiczność. Oto aktorzy teatru "Decha" w Gołańczy

Monika Dziuma
Czy wiecie, że teatr „Decha” w Gołańczy działa już od ośmiu lat? Jego założycielem jest gołańczanin Adam Winkel. Poznajcie aktorów teatru.

- Od zawsze interesowałem się teatrem. Kiedy rozpocząłem pracę w GOK w Gołańczy, postanowiłem stworzyć amatorską grupę. Skład teatru na przestrzeni 8 lat się zmieniał. Głównie aktorzy to młodzież, która uczyła się w gimnazjum i liceum. Niestety kiedy zaczynali studia, często musieli rozstać się z teatrem, bo studiowali w Poznaniu. Obecny skład to maturzyści, licealiści oraz osoby, które już pracują, lecz nie stanowi dla nich przeszkód, by spotykać się na próbach. Potrafimy pogodzić prywatne obowiązki, naukę i pracę z próbami. Często te odbywają się w weekendy, bo tylko wtedy możemy spotkać się w pełnym składzie. Stworzyliśmy coś w rodzaju ,,małej rodzinki”. W obecnym składzie działamy już od 5 lat - wyjaśnia Adam.

Teatr tworzą: Magdalena Kuklińska, która w teatrze pełni rolę „mamuśki”, Natalia Grygiel, która wszystkich potrafi rozśmieszyć, Patrycja Hojnacka, która motywuje grupę do działania, Krzysztof Newski (spóźnialski, ale bardzo uczynny) i Dominik Białożyński - teatralny „przytulas”. „Decha” działa przy GOK-u w Gołańczy. - Nasze próby odbywają się w luźniej i przyjaznej atmosferze. Nie ma tu czegoś takiego jak słowo „musisz”. Jesteśmy tu, bo chcemy. Czasami potrafimy ponad godzinę siedzieć i gadać o wszystkim i niczym, zanim zaczniemy prawdziwe próby. Opowiadamy co komu się przytrafiło, kto jaki ma problem i wspólnie próbujemy owe problemy rozwiązać. Często też pomagamy sobie w lekcjach. Spotykamy się nie tylko na próbach. Organizujemy wspólne spotkania, grillujemy, wyjeżdżamy na wycieczki, wyjazdy integracyjne. To właśnie w teatrze narodziła się miłość Natalii i Dominika, którzy dziś są parą - opowiada opiekun teatru.

Teatr ma za sobą już kilkanaście premier. Aktorzy przyznają, że trudno jest im określić, który spektakl był najtrudniejszy. - Każdy ma inne zdanie. Dla Krzysia najtrudniej było wcielić się w rolę kobiety w ,,Szafie”, ale publiczność była zachwycona jego występem. Dla Natalii najtrudniejsza była ,,Spółka ZOO”, ponieważ była to jej pierwsza tak obszerna rola. Grała jedną z głównych bohaterek. Dla Patrycji najtrudniejsze są role gdzie ma śpiewać, choć super jej to wychodzi. Dla Magdy ważną, a zarazem najtrudniejszą rolą była rola Damy w ,,Wariatach”, a według Dominika najtrudniejsza jego rola to ta, nad którą obecnie pracujemy... Mimo wszystkich trudności, obaw i strachu adrenalina, która buzuje w naszych żyłach tuż przed wyjściem na scenę podczas premiery motywuje nas tak bardzo, że dajemy z siebie 100 procent i więcej. Kiedy jesteśmy na scenie, zapominamy o wszystkim innym. Liczysz się ty i widz... Musisz zrobić wszystko, by publiczność poczuła się jak w sercu spektaklu, musisz sprawić, żeby widz poczuł, że jest częścią tego co razem tworzymy, że jest częścią wielkiej sztuki - opowiada Adam.

„Decha” obecnie przygotowuje komedię pełną, śpiewu, tańca i zabawnych dialogów pod tytułem ,,Raz Dwa Trzy Alleluja”. Scenariusz napisał Grzegorz Śmiałek, muzykę stworzył gołańczanin Daniel Eitner. ,,Raz Dwa Trzy Alleluja” to zabawna historia o aniołach stróżach żyjących na ziemi, które otrzymują zlecenie, by ocalić zabłąkaną duszyczkę. Czy im się uda? Zobaczycie już 24 maja o 19.30 w gołanieckiej ,,Stodole” Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek, które niebawem będą dostępne w bibliotece.

Jak nosić szpilki? FILM:

Źródło: DDTVN-x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto