Szamotuły. Memoriał im. Blanki Rusinek [ZDJĘCIA - ZAKOŃCZENIE]

Magda Prętka
W dniach od 15 do 16 września w hali "Nałęcz" w Szamotułach rozgrywano Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek - Memoriał im. Blanki Rusinek.

W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn, w tym: Impel Wrocław, UKS Bukowe 29 Szczecin, Pałac Bydgoszcz, Joker Świecie, Libero VIP Aleksandrów Łódzki, Energa TPS Czarni Słupsk i Drezdner SC (Niemcy). Oczywiście nie zabrakło i gospodarzy - zespołu UKS Szamotulanin.

W sobotę, 15 września zawodniczki rozgrywały mecze w grupach, niedziela z kolei dedykowana była walce o miejsca na podium. Łącznie rozegrano 28 spotkań. Zaciętej walce pod siatką przez cały turniej przyglądał się Grzegorz Wagner, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Finał imprezy odbył się niedzielnym popołudniem, 16 września. Zarząd UKS Szamotulanin podziękował wówczas rodzicom Blanki Rusinek - tragicznie zmarłej siatkarki, wychowanki Szamotulanina, za obecność i wsparcie podczas imprezy. Prezes Wiesław Małyszka wraz z sekretarzem klubu, Ryszardem Frąckowiakiem podziękowali również sponsorom, a starosta Józef Kwaśniewicz uhonorował drobnymi upominkami zawodniczki oraz zawodników Szamotulanina rozsławiających klub w Polsce i za granicą. Chwilę później wszystkie drużyny biorące udział w turnieju odebrały pamiątkowe puchary, a na piersiach zwycięzców zawisły medale.

Siatkarski bój wygrał Joker Świecie. II miejsce zajął Impel Wrocław, a III drużyna niemieckiego Drezdner SC. Gospodynie uplasowały się tuż za podium, miejsce V należało do Pałacu Bydgoszcz, szóstą lokatę wywalczyła drużyna ze Szczecina, a dwa kolejne miejsca zajęły odpowiednio zespoły Czarnych Słupsk oraz Libero VIP Aleksandrów Łódzki. Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek.

Więcej na ten temat w "Dniu Szamotulskim".