Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Wągrowieckiego od 1 stycznia 2010 r. w wągrowieckim Szpitalu Powiatowym zlikwidowano oddział opieki długoterminowej i paliatywnej. Zamiast niego rozpoczyna funkcjonowanie Zakład Opiekuńczo – Leczniczy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zakład Opiekuńczo - Leczniczy jest formą stacjonarnej opieki długoterminowej, udzielający całodobowych świadczeń zdrowotnych obejmujących leczenie, pielęgnacje i rehabilitację osób niewymagających już hospitalizacji, u których zakończono stan diagnozowania, leczenia operacyjnego, które jednak ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości funkcjonowania w środowisku domowym wymagają stałego nadzoru fachowego personelu. Osoby, które chcą skorzystać z usług Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego muszą wraz z NFZ współfinansować pobyt z zakładzie. Odpłatność została ustalona, zgodnie z ustawą, na 70 procent przyznanej renty lub emerytury, zasiłku stałego lub renty socjalnej. Informacje dotyczące procedury przyjmowania pacjentów do zakładu oraz niezbędne dokumenty można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, ul. Kościuszki 15, pok. nr 15.JB

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!