Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Władze Wielkopolski chcą wyremontować linię kolejową. To wyśmienita wiadomość dla wszystkich podróżujących koleją z północy naszego powiatu do Poznania.

W minionym tygodniu władze województwa wielkopolskiego podpisały z Polskimi Kolejami Państwowymi PLK list intencyjny, w którym obie to strony wyrażają chęć remontu kilku linii kolejowych w Wielkopolsce, w tym tej z Wągrowca do Gołańczy. Prace remontowe na liniach będą przeprowadzone najprawdopodobniej w ciągu najbliższych pięciu lat. Dla mieszkańców Gołańczy i innych miejscowości, przez które przebiega linia kolejowa, oznacza to skrócenie czasu podróży. Odcinek Wągrowiec-Gołańcz przejdzie najprawdopodobniej taką samą przemianę jak wcześniejsza część linii z Wągrowca do stolicy Wielkopolski.

Władze Wielkopolski chcą wyremontować także odcinek biegnący z Gołańczy do granic Wielkopolski. Niestety, najprawdopodobniej nie będzie on używany, gdyż do remontu części linii po drugiej stronie granicy województwa nie kwapią się władze kujawsko-pomorskiego.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pkpp (gość)

Co z tego że wyremontowali linię Poznań - Wągrowiec jak i tak budują dwie stacje i pociąg i tak będzie Jechał dłużej .. A miał jeździć ile ? 45-50 min ? Śmiech na sali