Ta ostatnia minuty - Nielba przegrywa we Wrześni 2:3

Maciej Seweryn
Nielba Wągrowiec zagrała w minioną sobotę przedostatni mecz sparingowy. Tym razem żółto-czarni musieli uznać wyższość Victorii Września.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Naszych piłkarzy. Nielbiści objęli prowadzenie po trafieniu Macieja Klawińskiego. Szesnaście minut później wyrównał Paweł Lisiecki. Na początku drugiej połowy Patryka Łagodzińskiego pokonał Damian Szymański. Wyrównującego gola dla Nielby zdobył Patryk Polak. W ostatnich sekundach meczu gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. W rzutu rożnego w pole karne dośrodkował David Topolski. Piłka odbiła się po drodze od jednego z Naszych zawodników i wpadła do siatki.

- Był to nasz pierwszy mecz na naturalnej murawie w tym roku. Przychodziło nam to z trudem. Próby rozegrania piłki były niedokładne. Zdarzały się proste straty po który trzeba było gonić rywali. Kosztowało nas to dużo sił. Zdobywamy bramki po dobrze skonstruowanych akcjach ofensywnych. Mecz z trzecioligowcem na naturalnej murawie to dobre przetarcie przed wznowieniem rozgrywek ligowych. - powiedział trener Nielby, Łukasz Mendel.

W środę o 17:30 nielbistów czeka ostatni mecz sparingowy. Rywalem Naszej drużyny będzie Orkan Śmiłowo.

Victoria Września – Nielba Wągrowiec 3:2 (1:1)
Bramki:
Paweł Lisiecki 26', Damian Szymański 50', Gol samobójczy 90' - Maciej Klawiński 10’, Patryk Polak 58’.

Nielba: Patryk Łagodziński (Karol Hermann 60’) – Łukasz Iskrzyński, Dawid Chmielnicki (Miłosz Małachowski 46’), Kacper Wierzbicki, Michał Gruszka, Maciej Klawiński, Jacek Figaszewski, Patryk Polak (Kamil Kuzio 60’), Adam Urbański (Adrian Marchel 57’), Paweł Krauz (Rafał Leśniewski 46’), Błażej Nowak.