Mistrzowie Polski uczniowskich klubów sportowych – UKS "16" Gigant wkroczyli w główną fazę przygotowań do sezonu. Wraz z grupą starszych zawodniczek i zaw3odników przebywają na lodowcu Kitzsteinhorn, szlifując tam formę w warunkach zimowych. Ale sezon dla nich rozpoczął się dużo wcześniej.

Kwiecień, maj i czerwiec poświęcone były zajęciom ogólnorozwojowym. W sali pracowano między innymi na wzmacnianiem mięśni brzucha i grzbietu oraz nad gibkością i skocznością. W soboty i niedziele zajęcia odbywały się w terenie i pracowano nad siłą naturalną i wytrzymałością ogólną.

Podczas wakacji młodzież brała udział w dwóch obozach kondycyjnych – w lipcu na Helu (windsurfing i ogólny rozwój z akcentem siły naturalnej) i w sierpniu na Mazurach (rowery i ogólny rozwój z akcentem na wytrzymałość ogólną). We wrześniu zawodnicy wrócili do zajęć w jakich uczestniczyli od kwietnia do czerwca. Okres przygotowawczy zakończył się zawodami "Letni wielobój slalomowy" (bieg po kopercie, rzut piłką lekarską, sprint na 60 m i bieg po zboczu na trasie slalomu). Wygrali te zawody (w kolejności od najmłodszych do najstarszych): Agnieszka Pers, Antoni Potrykowski, Barbara Błaszkiewicz, Oliwer Gałdyński, Katarzyna Skorupska, Szymon Chojnacki, Aleksandra Chojnacka, Piotr Pastok.

Na końcu września wreszcie członkowie UKS "16" Gigant przypięli narty i rozpoczęli treningi na stoku Malta Ski nie zarzucają jednak ćwiczeń ogólnorozwojowych.

9 listopada duża grupa UKS "16" Gigant wyjechała na lodowiec Kitzsteinhorn i tam na koniec tygodniowego zgrupowania rozegrane zostaną pierwsze zawody otwarcia sezonu 2014/2015 na trasie slalomu giganta.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Narty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!