Dni Otwarte Unii Europejskiej Dni Otwarte Unii Europejskiej

Od piątku, 11 maja do niedzieli, 13 maja (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak spędzić kolejny majowy weekend, by dowiedzieć się czegoś pasjonującego o przedsiębiorstwach w okolicy, skorzystać z oferty kina, przedszkola, spółdzielni socjalnej, czy wziąć udział w spacerze ulicami dotąd nieznanymi bliżej? Odpowiedź jest prosta: warto odwiedzić - organizowane w całej Polsce od piątku, 11 maja do niedzieli, 13 maja - Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

To już piąta edycja imprezy, w czasie której firmy przedstawiają swoje projekty finansowane z Funduszy Europejskich – i robią to w wyjątkowej postaci: wejścia są zazwyczaj bezpłatne (lub ze zniżką), można zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne dla gości z zewnątrz, można poznać nowoczesne technologie, wziąć udział w warsztatach – jednym słowem – skorzystać z naprawdę wartościowej okazji do zdobycia wiedzy.

Trzeba dodać, że DOFE corocznie skupia prawie tysiąc wydarzeń, które łącznie odwiedza około dwieście tysięcy uczestników!


A jak dowiadujemy się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, akcja zwyciężyła w prestiżowym konkursie European Public Communication Award 2016 na najlepszą europejską kampanię publiczną! Atuty w postaci inicjatyw, skali, efektów i szerokiego zasięgu medialnego okazały się nie do pobicia…

Koordynatorem Dni Otwartych jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego WW w Poznaniu i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce. Po szczegóły dotyczące wyboru zdarzeń, ich charakteru i lokalizacji, zajrzyjmy na stronę:www.dniotwarte.eu

Wśród firm otwartych dla gości w ramach DOFE warto odwiedzić np. Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o. w Poznaniu, która prowadzi Poznański Park Technologiczno – Przemysłowy.

Od godz. 9.00 można zajrzeć do inkubatorów Parku, rozmawiać z przedsiębiorcami, a także poznać ideę „CodeAll - zaprogramuj inteligentny świat”. Zajrzyjmy również do Nobel Tower, czyli do Centrum Zaawansowanych Technologii. To Park Naukowo - Technologiczny, który wspiera nowopowstające firmy innowacyjne, a w piątek (11 maja) zaprasza od 16 do 20 na warsztaty dla dzieci - zajęcia Eko Odkrywcy; zapisy pod numerem telefonu: 784-011-744.

Na gości czeka też Ostrowski Wehikuł Czasu, czyli wędrówka po mieście pradziadków - od 10.30 będzie można odwiedzić księgarnię Rowińskiego z lat 1901-1939, golibrodę Pawła Biniasza, stare sklepy Galerii, i stare kino Iluzjon, by przy kawiarnianym stoliku od 13.30 słuchać opowiadania Jadwigi Żylińskiej.

Dla tych, co lubią wiedzieć, jak pracuje zakład produkujący piwo - np. poziomkowy Joker Kujański, polecamy wizytę w Browarze Poziomka w Kujankach, a miłośnikom kina - rekomendujemy o 12.30 odwiedziny społecznościowego Kina za Rogiem w Starym Mieście, i spotkanie o godz. 17.00 z Grażyną Szapołowską - zapisy tel. 63 241-60-67.

PROGRAM DOFE
obrazekwww.wrpo.wielkopolskie.pl

Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!