Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dlaczego ośrodek zdrowia w Łeknie jest zamknięty - pytają jego pacjenci?

Mieszkańcy Łekna pozostali bez lekarza. Przynajmniej do czasu, kiedy ten nie wróci z urlopu.
- Jak to możliwe, że kiedy lekarz przebywa na urlopie wypoczynkowym, w przychodni nie ma zastępcy. Rozumiem, że każdemu należy się urlop, ale chyba w jego miejsce powinien pojawić się inny lekarz. Ja jestem młoda i nie mam problemu z transportem do innej miejscowości. Co jednak mają powiedzieć osoby starsze, które potrzebują pomocy - pyta pani Edyta z Łekna.

Jak się okazuje, w przychodni telefon nie odpowiada. Lekarz poszedł na urlop, a pacjentami nikt się nie interesuje. Chorzy muszą przyjeżdżać na badania do innych miejscowości. - Czy to w ogóle jest zgodne z prawem - zastanawia się pani Edyta.

Sprawdziliśmy co się dzieje w tej placówce. W przychodni w Łeknie, która bezpośrednio podlega pod urząd gminy Wągrowiec, aktualnie trwa remont. Lekarz, który w tej przychodni przyjmuje pacjentów wybrał termin urlopu tak, aby przychodnia nie była za długo zamknięta. Remont potrwa jeszcze tydzień.
- Pacjenci muszą w tym czasie jeździć do poradni lekarskich w innych miejscowościach, gdzie bez problemu zostaną przyjęci. Przychodnia jest zamknięta kosztem nowego wyglądu, który pozostawiał wiele do życzenia - wyjaśniła nam pracownica urzędu gminy.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!