Wągrowieccy sympatycy piłki ręcznej przez kilka miesięcy odpoczną od emocji związanych z udziałem Nielby w ekstraklasie. Nasi kibice będą mogli się jednak ekscytować imprezą szczypiorniacką i to o randze międzynarodowej! W dniach 21-23 maja (od piątku do niedzieli), Wągrowiec gościć będzie uczestników turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy Mężczyzn do lat 18-stu. Oprócz polskiej kadry narodowej juniorów, prowadzonej przez Jacka Okpisza, w imprezie weźmie udział Chorwacja, Finlandia oraz Włochy. Finały Mistrzostw Europy Juniorów odbędą się w Czarnogórze w dniach 12-22 sierpnia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Z wągrowieckich zawodów kwalifikacyjnych, do finałów Mistrzostw Europy awansują dwa najlepsze zespoły. Za faworytów zawodów uchodzić będą ekipy Polski oraz Chorwacji. - Dotąd ani razu nie graliśmy z tymi drużynami. Finów mieliśmy okazję lepiej poznać w Malborku, ale w związku z ogłoszoną żałobą narodową, turniej został odwołany. Mamy jednak nagrania z meczów z udziałem naszych najbliższych przeciwników - wyjawił trener polskiej kadry.
W ekipie Jacka Okpisza do wyróżniających się graczy należy zaliczyć Pawła Paczkowskiego z Wisły Płock oraz Michała Kapelę z SPR Chrobry Głogów. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się również młodzi nielbiści, którzy uczą się obecnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku: Paweł Smoliński, Patryk Abram oraz w rezerwie Krzysztof Perczyński.
Polski trener uważa, że specjalnie nie trzeba będzie zachęcać wągrowczan, aby dopingiem pomogli naszej reprezentacji awansować. - Wągrowiec to fajne miejsce. Tutejsi fani podczas meczów ekstraklasy udowodnili, że w żywiołowy sposób wspierają swoją drużynę. Bardzo na to liczę - przyznał Okpisz.
Terminarz:
21.05. (piątek)
godz. 17:00 Chorwacja - Włochy
godz. 19:00 Finlandia - Polska

22.05. (sobota)
godz. 16:00 Polska - Chorwacja
godz. 18:00 Włochy - Finlandia

23.05. (niedziela)
godz. 12:00 Włochy - Polska
godz. 14:00 Chorwacja – Finlandia
Wszystkie mecz rozegrane zostaną w hali OSIR-u.

.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!