Wielki Plebiscyt na 7 Cudów Polski – duże zmiany w rankingu. Wielkopolskie na 4 miejscu

Trwa głosowanie w plebiscycie na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”, ogłoszonym przez organizatora największych w Polsce targów turystycznych World Travel Show – Ptak Warsaw Expo. W drugim etapie głosowania rywalizują 32 miejsca z całej Polski. W rankingu zaszły wielkie zmiany. Pierwsze miejsce, z dużą przewagą głosów, utrzymała ulica Piotrkowska w Łodzi. Na czwarte miejsce spadła Katedra w Gnieźnie.

Plebiscyt cieszy się dużą popularnością – w drugim etapie oddano już ponad 30 tys. głosów! Dynamika głosowania jest ogromna, zmiany w czołówce następują prawie codziennie. Najostrzejsza rywalizacja toczy się w pierwszej trójce, w której, oprócz ulicy Piotrkowskiej, są Stare Miasto w Zamościu i średniowieczny zespół miejski Torunia, który ostatnio w wielkim stylu awansował do ścisłej czołówki. Poza pierwszą siódemkę wypadły natomiast: Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie, Tatrzański Park Narodowy, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich i Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

A oto jak wyglądają dotychczasowe wyniki głosowania w skali kraju – pierwsza siódemka:

1. Łódzkie – Ulica Piotrkowska w Łodzi – 5672 głosów
2. Lubelskie – Stare Miasto w Zamościu – 4810 głosów
3. Kujawsko-Pomorskie – Średniowieczny zespół miejski Torunia – 3119 głosów
4. Wielkopolskie – Katedra w Gnieźnie – 1725 głosów
5. Dolnośląskie – Zamek Książ w Wałbrzychu – 1674 głosy
6. Opolskie –Zamek w Mosznej – 1348 głosów
7. Podkarpackie – Bieszczadzki Park Narodowy – 1005 głosów

Wszystkich pasjonatów lokalnych atrakcji turystycznych zachęcamy do głosowania na stronie www.worldtravelshow.pl/atrakcje/7-cudow-polski lub facebookowym profilu targów: www.facebook.com/WorldTravelShowPWE

Na stronie internetowej znajdują się też pełne, aktualne wyniki głosowania w skali ogólnopolskiej.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show odbędzie się w dniach 19-21 października, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Impreza, podczas której swoją ofertę turystyczną prezentują kraje i regiony z całego świata, zostanie zorganizowana już po raz trzeci. Krajem partnerskim tegorocznej edycji są USA. Wśród gości wydarzenia będą m.in. znani podróżnicy, którzy wezmą udział w festiwalu podróżników Warsaw Travelers Festival Travelmania. Targom ponownie towarzyszyć będą: Salon Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy.

Zobacz wszystkie miejsca: www.worldtravelshow.pl/atrakcje/7-cudow-polski/

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane