Wolontariusze WOŚP wyproszeni sprzed ORLENU w Wągrowcu?

Wczoraj, podczas WOŚP-owego kwestowania na ulicach Wągrowca doszło do incydentu. Jak informuje Internauta, wolontariusze zostali wyproszeni sprzed stacji ORLEN w Wągrowcu.

- Witam. Dzisiaj około godziny 13 na Orlenie przy obwodnicy w Wągrowcu odmówiono wolontariuszkom kwestowania na rzecz WOŚP. Mówię że dziewczynki będą zbierać na zewnątrz mimo nie najlepszej pogody. To nie pomogło. Zakaz obejmuje cały teren stacji. Oto do czego prowadzi dobra zmiana pis. Nie wiem jak Wy ale ja od dziś orlenu będę unikać! - pisze internauta.

Co ciekawe, w 2017 roku do podobnej sytuacji doszło na stacji ORLEN w Warszawie. Wówczas władze spółki przeprosiły za zajście.

Monika Dziuma

  • Tygodnik Wągrowiecki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.01.2019, 02:47

Szczerze to wydrukuje takie pismo zjawię się na tym Orlenie i poproszę aby te osoby które były właśnie w tym dniu wypełniły takie pismo
https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/49523759_595313684225823_4191311468651610112_o.jpg?_nc_cat=110

15.01.2019, 14:14

Jak mozna potraktowac zbieraja pieniazki na chore dzieci co poczebuja i tak potraktowani !!!!!!

15.01.2019, 04:39

Szczerze mówiąc czytam te wpisy i przepraszam za słownictwo ale rzygać się chce gdy widzę takich ludzi. Piszących takie rzeczy. WOŚP pomaga ludziom. Od wielu wielu lat to robi. Dzięki Jurkowi wiele istnień jest Teraz na tym świecie i żyje. Bo dzięki WOŚP szpitale otrzymały sprzęt który uratował nie raz życie. A powinniśmy być dumni że młodzi ludzie w tak młodym wieku rozumieją inicjatywę i starają się pomóc biorąc puszki w ręce i zbierając pieniądze. A że w taką pogodę chcieli się ogrzać to był problem. Bo zaraz oburzenie że mają wyjsc. Dla mnie to nie są ludzie którzy mają choć trochę uczuć w sobie. Napewno sami też nic nie pomogli. A jeśli by ich nie daj Boże dziecko zachorowało to by domagali się pomocy sprzętem Z WOŚP

14.01.2019, 23:15

Teren stacji nie koniecznie należy do spółki ORLEN większość stacji to franczyzy i to właściciel stacji / terenu ma prawo decydować o tym, czy kwesta ma się odbywać, czy też nie na jego posesji. Nie popadajmy w paranoje z tym tankowaniem bo póki co to ORLEN to jedyna Polska stacja paliw która ma jeszcze coś do powiedzenia na rynku. Także nie wszystkich jedną miarą. A przed wejściem na teren prywatny warto zapytać, czy można- bo później są takie, a nie inne przypadki. Przykro, że ucierpieli wolontariusze, że w tak nie fajny sposób znów Wągrowiec istnieje na ustach.

14.01.2019, 18:10

Ja też zrezygnuje z tankowania na Orlenie

14.01.2019, 17:35

Do Sylwii - nie będę tankowała w ORLENIE, przecież to teren prywatny, lepiej nie wjeżdżać. Mimo wszystko życzę Ci zdrowia i żebyś nie musiała korzystać ze sprzętu WOŚP -moze kiedyś to zrozumiesz

14.01.2019, 15:16

Żenujące! Nie tankuję w tej sieci od dziś.

14.01.2019, 14:27

Nie tankuj w Orlenie, bo to prywatny teren !

14.01.2019, 13:39

Ja również popieram wosp ale niech wolontariusze stoją na chodnikach a nie na prywatne posesje wchodzą

14.01.2019, 13:27

Jestem zdumiona tym zakazem, / no tak spółki obsadza PIS /, oby nigdy nie musieli korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, życzę im zdrowia

14.01.2019, 12:50

Ten internauta niech się w łep pukcie. Co wspólnego z PIS ma wprowadzenie zakazu kwestowania na terenie prywatnym jakim jest stacja paliw? Właściciel ma prawo decydować czy na jego terenie mogą się odbywać jakieś zbiórki albo jakaś akwizycja czy nie. A wolontariusze nie powinni wchodzić bez zgody na teren prywatny. Ulic w mieście jest dosyć. I bez nachalności. Bo albo ktoś chce wspomóc dobrowolnie zbiórkę albo nie. Nikogo nie można do tego zmuszać a takie zachowanie internauty to ewidentny przykład mowy nienawiści. Ktoś się na coś nie zgodził to jedziemy po nim z hejtem i nawołujemy do bojkotu.

14.01.2019, 10:42

Popieram WOŚP ale nie narzucajmy prywatnym firma konieczności tolerowania wolonatariuszy na swoim terenie. Tak Orlen na zasadach franszczyzny może byc prywatna firma! Ze WOŚP map rano byc wszędzie..... niekoniecznie ....