Zatłukł „Dżonego”! Gdy sprawą zajęła się policja z Wągrowca, ukrył ciało

W minionym tygodniu policja została zaalarmowana o niepokojących wydarzeniach w jednym z mieszkań w Wągrowcu. Jeden z wągrowczan zatłukł maleńkiego pieska. Ciało następnie próbował ukryć przed policjantami.

W minionym tygodniu mieszkańców jednego z osiedli w Wągrowcu zaniepokoiło to co dzieje się u jednego ze sąsiadów. - W pewnym momencie usłyszałam krzyki, płacz dzieci, szczekanie i piszczenie psa - relacjonuje jedna z wągrowczanek. O sprawie zaniepokojeni sąsiedzi postanowili zawiadomić policję.

- Do zdarzenia doszło w środę 28 listopada. Wówczas zostaliśmy poinformowani o przeraźliwym skowycie psa w jednym z mieszkań i późniejszej ciszy - informuje Dominik Zieliński z wągrowieckiej komendy policji. Jak wspominają sąsiedzi, pies wabił się najprawdopodobniej Dżony. Był niewielkim pieskiem o ciemnym umaszczeniu... Jak się okazuje, obawy sąsiadów zgłaszających sprawę policji były słuszne. W czterech ścianach mieszkania rozegrał się dramat...

Jak informuje policja, mężczyzna zabił psa rasy pinczer. Następnie wpakował go do kartonu i wyrzucił do kubła na śmieci.

- Ta sytuacja została zauważona przez osoby postronne. Mężczyzna zorientował się i postanowił ukryć zabite zwierzę. Wyjął psa ze śmietnika i poszedł wyrzucić w zarośla w pobliżu płynącej nieopodal rzeki - relacjonuje przedstawiciel wągrowieckiej komendy policji.

Według relacji funkcjonariuszy, mężczyzna, gdy przybyli na miejsce policjanci, początkowo nie chciał wyjaśnić co wydarzyło się w czterech ścianach jego mieszkania.

- Tłumaczył, że w ogóle nie posiada psa, później stwierdził, że go oddał - wyjaśnia przedstawiciel policji. Funkcjonariusze jednak nie odpuścili. - Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Wkrótce przyznał się do zabicia psa, tłumacząc, że zwierzę zaatakowało jego córkę. Wtedy miał go kopać i zadać uderzenia kijem, czego pies nie przeżył. Mężczyzna wskazał również miejsce porzucenia psa nad rzeką - relacjonuje nam policjant.

Jak się dowiedzieliśmy, z racji, że mężczyzna wcześniej próbował zatrzeć wszelkie ślady najbliższe miesiące spędzi za... kratkami. - Z uwagi na sposób postępowania mężczyzny, a także zacieranie śladów, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku - wyjaśnia policja.

O dalszym losie wągrowczanina zadecyduje sąd. - Mężczyźnie za uśmiercenie psa grozi kara 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Zieliński.

ZOBACZ TEŻ: 30 najbiedniejszych gmin w Wielkopolsce [RANKING]

Arkadiusz Dembiński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.12.2018, 08:41

Znałam osobiście pieska od młodego i wiem że pies ten miał spokojne usposobienie, u poprzedniego Właściciela był dobrze wychowywany i wiedział co może a czego nie...szkoda że trafił do tak patologicznego środowiska....staje tutaj w obronie Dżonego i innych zwierząt...za morderstwo z premedytacją(bez żadnych ściem że Pan był.niepoczytalny w momencie popełniania przestępstwa)powinien być osadzony wg kodeksu....w końcu poczynił morderstwo....a zwierze to istota żywa....nie 2 lata więzienia a więcej co by się nauczył i pamiętał.....

08.12.2018, 14:25

*sąsiad
Myślę , że dobrym wyjściem byłoby gdyby inni odezwali się także w obronie rodziny , co działo się zanim doszło do morderstwa pieska , może następnym razem ofiarą mógłbyć członek rodziny tego szmaty

08.12.2018, 13:00

Nikogo z nas tam nie było gdy to się wydarzyło. Jednak ja myślę ze było inaczej. Mieszkam bardzo blisko i słyszałam co przechodziła ta kobieta z dziećmi jak ten zwyrodnialec był w domu! Myślę ze piesek zginął jako bohater. Człowiek bez serca, teraz zabił zwierzę, gdyby nie był w areszcie ciekawe kiedy przeczytalibysmy o morderstwie

08.12.2018, 10:43

Od razu niech młodszego sprawdzą sprzedaje to ścierwo diler pierdolony . Tak tak wezmę sie za gówno . Do wora a wór do jeziora.

07.12.2018, 21:26

Zgnij w pierdlu😡

07.12.2018, 18:08

Od narkotyków we łbie się poprzewracało! Ćpun pie*****ny!

07.12.2018, 17:47

Dżony był bardzo łagodnym psem, lubiał dzieci i nikomu by nic nie zrobił... A temu skur*** życzę co najgorsze niech cierpi jak ten niewinny pies... :( [*]

07.12.2018, 17:39

ami , pierdo**ij się w łeb
Dziecko ważne , ale nie zabija się za to zwierzęcia !!!
Też byś tak zrobiła ???????
Założę się , że dziecko przekroczyło granicę . która wyznaczył sobie pies , pies nie atakuje bez ostrzeżenia.
Z resztą jeśli bierze się do domu psa , trzeba liczyć się z konsekwencjami , trzeba od początku uczyć dzieci co mogą , czego nie , psu też należy wyznaczać granice .
I lepiej głupot swoich tv nie pisz więcej
Historia zakończona zabójstwem niewinnego , maleńkiego pieska , kara powinna być jak za morderstwo człowieka i tyle !

07.12.2018, 17:32

Jeśli pies ugryzł , widać miał powód.
Pies to nie zabawka , po drugie nie trzeba zaraz bić a co dopiero zabić !!!
Po co adoptował dorosłego psa , który miał już swoje przyzwyczajenia , zachowania .
Żeby go po kilku miesiącach zabić ???!!!
Oby dostał surową karę więzienia plus wysoką karę grzywny na szczytne cele

07.12.2018, 17:06

Ami 100 kg facet kontra 8kg piesek to zwyrodnialec i oby oskarżony był o zabójstwo z premedytacja?

07.12.2018, 16:51

skoro zaatakował dziecko co ważniejsze dziecko czy pies!!!!!!

07.12.2018, 16:08

Powinien dostac w d.... w pierdlu Mam nadzieje, że nasz wągrowiecki wymiar sprawiedliwości da przykład innym sądom w Polsce jak należy karać zeyrodnialców

07.12.2018, 14:58

Jaki zajechany łeb. A wy z policji w końcu weźcie się za te zacpane szmaty. A nie nekacie normalnych ludzi... Tym podbijacie statyski.. Te jebane zacpane mordy są wszędzie i nie trzeba być detektywem by wiedziec kto pizga to scierwo. Jebac zajebanych cponow.. Wiejska gansterka Z WRC. Cioty. Szumowiny. Brudasy. Kurwa mocny nad zwierzakiem śmieć... Pruchniak jebany...

07.12.2018, 13:49

Mam Pinczera i wiem ze taki piec nie zaatakowałby dziecka. Nikogo by nie zaatakował. To małe wesołe zwierzątko. Zgadzam sie z Anią że dwa lata to za mało. Kara finansowa minimum 10 koła na schroniska dla zwierząt. I ciepły Janusz do celi.

07.12.2018, 13:41

Co ten pies Ci zrobił zwyrodnialcu?!
Przecież on nikogo by nie zaatakował. Jeżeli nie umiales się nim zająć , to mogłeś oddać komuś lub do schroniska. Dwa lata dla Ciebie to za mało ! Powinieneś wylądować tam gdzie ten pies - w krzakach!!
Johnny [*]

07.12.2018, 12:36

To miasto jest chore ! Samobójcy i zwyrodnialcy.

07.12.2018, 11:55

Jeden i drugi zajechane ćpuny. Od zielonego i amfetaminy się pierdoli w tych deklach.

07.12.2018, 11:20

W dupę cwela zajechać za to bestialstwo!!

07.12.2018, 11:15

Nie rozumiem jedno ? Na zabicie człowieka dostaniesz do dożywocie a za psa 2 lata. To chore😡

07.12.2018, 11:12

Bydlak powinni mu dojebac

07.12.2018, 11:10

Czytać tego się nie da ....
Obyś cwelu był ru..... w dupe w więzieniu za to ! Cpun Ty i twój tępy brat

07.12.2018, 10:50

Dwa lata haha.... Śmiech na sali powinien dostać minimum 10lat i wpłata na schroniska minimum 100.000zł wtedy odechciało by się mu samemu żyć...

07.12.2018, 10:47

Łukasz Siwy Wilczyński

07.12.2018, 10:32

co to jest 2 lata? conajmniej 10 lat powinien dostać ten bydlak

07.12.2018, 10:05

Co za okropny człowiek.Bez serca!