(© Fot. arch. NM )

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu zaprasza mieszkanki i mieszkańców naszego miasta w wieku od 50. do 67. roku życia do udziału w bezpłatnych badaniach dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Aby skorzystać z tej możliwości, należy wziąć udział w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się 30 sierpnia (czwartek) o godz. 17:00 w Dziennym Domu Seniora (ul. Powstańców Wlkp. 30). Osoby zainteresowane bezpłatnym badaniem na krew utajoną w kale są proszone o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości oraz będą musiały wypełnić ankietę monitorowania i zadeklarować swój udział - informuje Ratusz.

Tydzień później (6 września w godz. od 12:00 do 16:00) uczestniczki i uczestnicy spotkania będą musieli dostarczyć próbkę do badania. W przypadku nieprawidłowego wyniku badania, zostanie ono powtórzone, a jeśli i to wykaże dodatni wynik na krew utajoną, pacjentka lub pacjent zostaną objęci bezpłatna kolonoskopią. Badanie to również będzie bezpłatne i odbędzie się w Poznaniu, a jego organizator – Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu – pokryje koszty dojazdu pacjentów.

Projekt pn. Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego realizowana przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dotyczy mieszkańców Wielkopolski w wieku od 50. do 67. roku życia. Osoby z tego przedziału wiekowego do roku 2020 nie będą mogły skorzystać z badań finansowanych dotychczas ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W tym okresie bezpłatne badanie profilaktyczne nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego zostanie przeprowadzone w powiecie wągrowieckim jeszcze jeden raz.
Młody strażak zmarł po wypadku podczas ćwiczeń. Dowódca z zarzutami

Źródło: TVN 24/X-News

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!