Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złote gody w Skokach. Jubileusz 50-lecia świętowało sześć par

Edmund Lubawy
Sześć par świętowało w ostatnich dniach jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Skoki.

Dekoracji Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dostąpili- dane podajemy w kolejności zawieranych małżeństw :

– Mieszkańcy Skoków, Witold i Barbara z domu Okuniewska, Tokarscy. Ślubowali 19 grudnia 1967 r. w USC w Koninie a wolę swą w tym samym dniu potwierdzili w obecności kapłana w kościele w Rodaszycach koło Konina. Po ślubie zamieszkali w Koninie a od 2002 roku „swe miejsce na ziemi” znaleźli w Skokach. Pan Witold pracował w Elektrowni Konin, następnie w Zakładach „TECHMA” w Ostrzeszowie a przed przejściem na emeryturę przez 12 lat prowadził własną działalność gospodarczą. Pani Barbara swą pracę zawodową związała z Wojewódzkim Związkiem Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Koninie. Państwo Tokarscy prowadzą aktywny tryb życia. Lubią pracę w przydomowym ogrodzie. Są członkami, a pan Witold jest członkiem Zarządu skockiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Przynależą też do Emeryckiego Zespołu Śpiewaczego „Harfa”. Pan Witold również uczestniczy w rozgrywkach skockich brydżystów. Uczestniczą we wszelkich uroczystościach i przedsięwzięciach inicjowanych lub współorganizowanych przez te stowarzyszenia oraz w innych wydarzeniach społeczno – kulturalnych na terenie Miasta i Gminy Skoki. Państwo Tokarscy wychowali córkę i 2 synów i cieszą się z posiadania 2 wnuczek i 2 wnuków.

– Mieszkańcy Pawłowa Skockiego, Kazimierz i Teresa z domu Jakubowska, Pietraszewscy. Ślubowali 13 lipca 1968 r. w USC w Skokach i śluby swe przed ołtarzem uroczyście potwierdzili w tym samym dniu w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu. Pan Kazimierz swą pracę zawodową związał z instytucjami działającymi na rzecz rozwoju i unowocześnienia rolnictwa a pani Teresa z placówkami oświatowymi na terenie Miasta i Gminy Skoki i pracując w charakterze nauczyciela w szkołach w Pawłowie Skockim i w Skokach, kilkanaście pokoleń młodych Skoczan przygotowywała do dorosłego życia. Państwo Pietraszewscy zawsze uwielbiali kontakt z przyrodą i pracują na działce, a pani Teresa współuczestniczy w życiu parafii Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej. Państwo Pietraszewscy wychowali 2 synów i cieszą się posiadaniem 1 wnuczki i 1 wnuczka.

– Mieszkańcy Roszkówka, Stanisław i Stanisława z domu Czechańska, Ucińscy. Ślubowali 13 lipca 1968 r. w USC w Wągrowcu a sakramentalne „Tak” przed ołtarzem powiedzieli sobie w kościele pw. Świętego Jakuba Apostoła – w Farze w Wągrowcu. Po ślubie małżonkowie zamieszkali w gospodarstwie rodziców pana młodego, które w kolejnych latach przejęli i prowadzili do czasu zdania go za świadczenia emerytalne na rzecz syna. Obecnie w miarę możliwości starają się pomagać synowi w gospodarowaniu. Państwo Ucińscy wychowali 2 córki i 3 synów, doczekali się 3 wnuczek i 2 wnuczków oraz 1 prawnuczka.

– Mieszkańcy Skoków, Eugeniusz i Helena z domu Kapusta, Kukurenda. Ślubowali 7 września 1968 r. w USC w Skokach a swą wolę przed ołtarzem uroczyście potwierdzili w tym samym dniu w kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Skokach. Po ślubie pan Eugeniusz pracował w Spółdzielni Kółek Rolniczych a następnie w Państwowym Gospodarstwie Rybackim w Skokach a pani Helena w Przedszkolu Miejskim skąd przeszła do pracy w Państwowym Gospodarstwie Rybackim w Skokach. Pan Eugeniusz i pani Helena są członkami Oddziału Związku, Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skokach i w miarę możliwości uczestniczą w jego działalności. Państwo Kukurenda wychowali 3 córki i 2 synów i szczycą się posiadaniem 7 wnuczek i 5 wnucząt oraz 1 prawnuczka.

– Mieszkańcy Skoków, Czesław i Maria z domu Szczerska , Wójcikowie. Ślubowali 25 września 1968 r. w Skokach i swój wybór w tym samym dniu potwierdzili przed ołtarzem w kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Skokach. Pan Czesław pracował w Zakładach Przemysłu Papierniczego w Poznaniu a następnie w Zakładach Przemysłu Metalurgicznego HCP w Poznaniu Oddział w Skokach a pani Maria, do czasu gdy skupiła się na wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu, w zakładzie na terenie Poznania. Państwo Wójcikowie pomagają w wychowaniu wnuków i zajmują się pracami w przydomowym ogrodzie. Pan Czesław i pani Maria wychowali 4 córki i są szczęśliwymi dziadkami 2 wnuczek i 7 wnucząt.

– Mieszkańcy Kuszewa, Eugeniusz i Maria z domu Kawa, Pinkowscy. Ślubowali 2 listopada 1968 r. w USC w Mieścisku i wolę swą w dniu 25 grudnia 1968 r. potwierdzili przed kapłanem w kościele pw. Wszystkich Świętych w Raczkowie. Po ślubie małżonkowie prowadzili indywidualne gospodarstwo rolne, które w roku 2002 przekazali na rzecz syna Piotra. Obecnie w miarę możliwości starają się pomagać rodzinie syna w prowadzeniu gospodarstwa. Państwo Pinkowscy wychowali córkę i 3 synów i są dumni z posiadania 3 wnuczek i 5 wnuków oraz 2 prawnuczek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto