MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Historia Grodziska tematem gry planszowej stworzonej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim stworzyli grę planszową, której tematem jest historia naszego miasta. Gra jest efektem projektu „Grodzisk Wielkopolski łączy tradycję z przyszłością”.

Zuzanna Skrzypczak, Julia Adamczak, Maria Pałyga, Aleksandra Dziamska, Kamil Wojda, Oskar Gatner, Maria Pałyga, Radosław Mańkowski, Filip Jagodzik to grupa uczniów, która pod opieką nauczycielki Joanny Jaśkowiak wzięła udział w projekcie Fundacji Szkoła z Klasą oraz Fundacji EFC.

- Program skierowany jest do szkół z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. W sierpniu złożyłam wniosek i udało nam się pozyskać 3,5 tysiąca złotych. W ramach zajęć rozwijających uczniowie poznali bliżej historię Grodziska. Na samym początku spotkaliśmy się i rozmawialiśmy o tym, co młodzież może robić w mieście. Przeprowadziliśmy ankietę wśród 350 uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 1 klas szkół średnich - tłumaczy Joanna Jaśkowiak.

A co mówią wyniki? Okazało się, że 1/3 uczniów, którzy odpowiadali na pytania, nie jest zadowolona z oferty skierowanej do młodzieży. Zdaniem ankietowanych powinny zostać utworzone kluby m.in. miłośników gier komputerowych czy kinomaniaków. Zdecydowana większość popiera również pomysł utworzenia kina w mieście, krytego basenu oraz infrastruktury z elektrycznymi hulajnogami. Młodzież wskazała również, że chciałaby mieć wpływ na to, jakie gwiazdy zapraszane są do Grodziska. Wyniki zostały przedstawione burmistrzowi podczas spotkania, które odbyło się w środę w grodziskim ratuszu.

Pozyskane w ramach projektu środki pozwoliły na zakup wizualizera, który będzie służył uczniom nie tylko na lekcjach historii. Szkoła wzbogaciła się również o gry planszowe o tematyce historycznej.

- Uczniowie zgłębiali historię Grodziska, spotykali się z regionalistami, wyznaczyli w mieście trasy, które wiodą szlakiem Powstania Wielkopolskiego czy Wiosny Ludów. W między czasie z sukcesami brali udział w konkursach historycznych oraz w warsztatach skutecznego uczenia się- wylicza J. Jaśkowiak.

Efektem projektu jest również powstanie gry planszowej „Kostką po Grodzisku”.

- Sami opracowaliśmy zasady, wymyśliliśmy wszystkie pytania, stworzyliśmy szatę graficzną – wszystkie wykorzystane zdjęcia są naszego autorstwa i dzięki uzyskanym funduszom wydrukowaliśmy 50 egzemplarzy. W grze zdobywa się herby, a ich liczba zależy od stopnia trudności pytania, które się wylosuje. Uczniowie otrzymali egzemplarze, jeden przekazaliśmy w prezencie również burmistrzowi. W przyszłym roku nasza szkoła będzie organizować konkurs wiedzy o Grodzisku. Uczniowie, którzy wezmą w nim udział, również otrzymają naszą grę - mówi opiekunka grupy projektowej.

Podczas spotkania w ratuszu burmistrz Piotr Hojan pogratulował młodzieży oraz Joannie Jaśkowiak pomysłowości i chęci działania na rzecz promocji miasta. Z kolei autorzy gry zaproponowali, że przekażą swój pomysł i być może dzięki temu gra będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto