Podsumowanie piłkarskiego weekendu drużyn powiatu chodzieskiego.

Piotr Ślęzak
W ostatni weekend drużyny piłkarskie z powiatu chodzieskiego rozegrały swoje mecze ligowe: Korona, Sokół, Kłos II, i Leśnik II Margonin wygrały, Kłos, remis, Polonia, Leśnik, i Iskra porażki.

W ostatni weekend okazał się szczęśliwy dla Sokoła Szamocin, który jest liderem okręgówki, Korony Stróżewo i Leśnika II Margonin, reszta drużyn to remisy i przegrane.

W sobotę 13 kwietnia Polonia Chodzież podejmowała na boisku w Stróżewie zespół Victorię Września w meczu o mistrzostwo IV ligi.
Niestety nie był to szczęśliwy mecz dla chodzieskiego zespołu. Pierwsza połowa minęła bezbramkowo, ale w drugiej nikt się nie spodziewał tylu bramek.
W 54 minucie meczu goście wykorzystali rzut karny i prowadzili 0:1, kilka minut później bo 59 minucie goście ponownie strzelili bramkę z bliska na 0:2. I to nie był koniec bo w 61 minucie goście strzelili trzecią bramkę na 0:3. Niestety zawodnikom Polonii nic nie szło, ataki po jednej i po drugiej stronie, Polonia jeszcze w przeciągu kilku minut dostała trzy żółte kartki.
Na koniec w doliczonym czasie honorową bramkę dla Polonii zdobył Ibra na 1:3 i takim wynikiem mecz się zakończył, który obejrzało 321 kibiców.

Dawid Jasiński trener Polonii Chodzież:

To nie był nasz dzień, zagraliśmy dzisiaj słabszy mecz , szczególnie w drugiej połowie. Graliśmy chaotycznie, pierwsza polowa poprawna remisowa, druga niech pójdzie jak najszybciej w zapomnienie. Straciliśmy trzy bramki w 10 minut. Mimo absencji jakie mieliśmy nie będziemy szukali usprawiedliwienia, trudno się dziwić też zgromadzonym kibicom, że byli rozczarowani naszą postawa. Biorę odpowiedzialność za wynik, trzeba wyciągnąć jak najszybciej wnioski z tego spotkania i zagrać zdecydowanie lepiej z niepokonanym wiosną Huraganem Pobiedziska. Stać nas na zdecydowanie lepszą grę.

V liga

Także w sobotę 13 kwietnia Leśnik Margonin podejmował Koronę Stróżewo. Sporo emocji było w tym spotkaniu. Koroniarze prowadzili już 1:4, ale mecz kończyli w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Mikołaj Ostromecki. Leśnik wykorzystał grę w przewadze strzelając dwie bramki, ale ostatecznie trzy punkty zainkasowali piłkarze Huberta Pilarskiego.
Dla Korony bramki zdobyli: Polak, asysta Kosiński, Kosiński, asysta Sochalski i dwie bramki Hadała, asysty Rychlewski i Ćwiek

Hubert Pilarski trener Korony Stróżewo:

Najważniejsze są 3 punkty. Sami dołożyliśmy sobie dodatkowych nerwów poprzez błędy indywidualne, ale wynikają one z podjętego przez nas świadomego ryzyka. Chcieliśmy odważnie budować grę od tyłu i w długofalowym procesie przyniesie nam to korzyści. To ryzyko i błędy, które z tego wynikają biorę całkowicie na siebie. Ogromne gratulacje dla mojego zespołu. Chłopaki pokazali charakter i wolę zwycięstwa, a w meczu derbowym to właśnie mocny charakter często decyduje o tym, który zespół zdobędzie 3pkt.

Kłos Budzyń zremisował w Pniewach 2:2, dla Kłosa bramki zdobyli: Kacper Różewicz, asysta Artem Shevchuk i Ariel Borucki, asysta Krystian Schreiber.

Klasa okręgowa

Sokół Szamocin wygrał z Iskrą Krajenka 2:0 i jest liderem klasy okręgowej.

Piotr Dubert trener Sokoła Szamocin:

Jadąc do Krajenki spodziewaliśmy się, że nie będzie łatwo. Pomimo niewykorzystanych sytuacji w pierwszych minutach meczu, realizowaliśmy swój plan gry. Bramki padły dopiero w drugiej połowie meczu, prowadzenie zapewnił nam, nasz najlepszy strzelec, Jakub Kubiński, a bramkę na 2:0 dla Sokoła zdobył, z rzutu karnego, kapitan Jacek Figaszewski. Po 20 kolejce zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli. Bardzo nas to cieszy, ale też mobilizuje do dalszej pracy. Przed nami jeszcze 10 meczów, które chcemy zagrać jak najlepiej. Dziękujemy naszym sponsorom i kibicom za wsparcie i zapraszamy na spotkanie z Unią Wapno w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 15.00 na stadion w Szamocinie.

Klasa A

Iskra Wyszyny przegrała 2:4 z Nielbą II Wągrowiec, Kłos II Budzyń zremisował w Oborowie 1:1.