MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowy jubileusz mieszkanki gminy Wągrowiec. Genowefa Ibiańska obchodziła setne urodziny

Monika Zaganiaczyk
Monika Zaganiaczyk
UG Wągrowiec, Studio Foto Luk
Takiego wieku można tylko pozazdrościć. Genowefa Ibiańska z Kobylca obchodziła setne urodziny. Z tej okazji zorganizowano dla niej wyjątkową uroczystość.

Setne urodziny pani Genowefy rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Św. Jana Pawła w Kobylcu. Jubilatce towarzyszyła licznie zgromadzona rodzina i przyjaciele. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wągrowcu Edyta Słomka. Piękne życzenia, kwiaty i listy gratulacyjne osobiście złożyła także wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Agnieszka Witucka-Grzechowiak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu Paulina Meller-Biegańska i sołtys Kobylca Beata Marciniuk. Jubilatka otrzymała list od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz gratulacje m.in. od Rady Seniorów Gminy Wągrowiec.

ZOBACZ TAKŻE

- W życzeniach skierowanych do Szanownej Jubilatki Wójt podkreślił, ze 100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń, naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy, źródło nadziei z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Jej osoby. Ten Jubileusz to również wielka duma dla mieszkańców oraz władz samorządowych Gminy Wągrowiec - relacjonują przedstawiciele urzędu gminy Wągrowiec.

Genowefa Ibiańska z Kobylca

Jubilatka Pani Genowefa z domu Ginielewicz Ibiańska urodziła się 2 kwietnia 1923 r. we wsi Żegowicze w powiecie kowieńskim na Litwie. Jak wspominają najbliżsi Jubilatki: Rodzice Pani Genowefy Stanisława i Michała Ginielewicz byli Polakami z dziada pradziada. Posiadali duży majątek ziemski, w którym liczna rodzina pracowała aż do wybuchu II wojny światowej. Dzieci były wychowywane w duchu poszanowania rodziny, religii, a także szacunku dla innych ludzi. W 1947 roku po wcieleniu męża Feliksa do armii polskiej, Pani Genowefa wraz z 2,5 letnim synem Leonem repatriowała do Polski. Losy Jej rodziny były bardzo trudne – w 1948 r. z rozkazu Stalina, część rodziny z Litwy została wywieziona Syberię, ich domy zostały rozgrabione, a ziemia przywłaszczona. Siostry i brat osiedlili się na Litwie, gdyż nie pozwolono im wyjechać do Polski. Rodzeństwo miało szansę na ponowne spotkanie dopiero w 1972 roku.

Pani Genowefa wspólnie z mężem mieszkali i pracowali na terenie Gminy Wągrowiec. Wychowali czworo dzieci: 3 synów i 1 córkę. Jubilatka doczekała się: sześciorga wnuków, dziewięciorga prawnuków, które są Jej radością. Mieszka z córką Teresą i jej mężem Janem w Kobylcu.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto