Bieg Trzech Króli w Wapnie. Kilkuset biegaczy pokonało trasę biegnącą po drogach gminy [ZDJĘCIA CZĘŚĆ 3]

Arkadiusz Dembiński
Piąty raz w Wapnie odbył się Bieg Trzech Króli. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 700 zawodników. Trasę pokonali w biegu lub marszu z kijkami.

Bieg Trzech Króli w Wapnie. Dystans pokonało kilkaset osób

Ponad 700 osób zapisało się na piątą edycję Biegu Trzech Króli w Wapnie. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych - ujemnej temperatury, silnego wiatru i opadów śniegu miłośnikom aktywnego wypoczynku dopisywał dobry humor.

Na dystansie 10 kilometrów tryumfował Damian Sitarz z Mogilna. Trasę pokonał w czasie 35 minut i 37 sekund. Drugi był Adam Stippa, a trzeci Łukasz Stachowiak. Najszybszą kobietą na tym dystansie okazała się Natalia Kokot z Rogoźna. Pokonanie trasy zajęło jej 42 minuty i 12 sekund.

Na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Maciej Maćkowski ze Żnina. Na mecie pojawił się po 17 minutach i 33 sekundach od startu. Drugie miejsce zajął Olaf Rogoziński, a trzecie Jakub Filipiak. Najszybszą kobietą była Joanna Sak.

W marszu z kijkami najszybszy był Roman Frąckowiak. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Okrzesik-Frąckowiak.