Bieg Trzech Króli w Wapnie. Radość i zmęczenie na mecie biegu

Arkadiusz Dembiński
W Wapnie obyła się szósta edycja Biegu Trzech Króli. Trasę pokonało kilkuset biegaczy. Na mecie nie kryli radości.

W piątek, 6 stycznie w Wapnie odbyła się kolejna edycja Biegu Trzech Króli. Poza biegaczami na trasę wyruszyli także miłośnicy marszu z kijkami.

Podobnie jak w minionych latach, także i tym razem biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów.

Na dystansie 10 kilometrów najszybszy był Krzysztof Szymanowski. Trasę pokonał w 33 minuty i 17 sekund. Wśród kobiet tryumfowała Magdalena Przesławska Na mecie zameldowała się po 43 minutach i 42 sekundach od startu.

Na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Norbert Zodrow. Na przebiegnięcie 5 tysięcy metrów potrzebował 17 minut i 11 sekund. Najszybszą kobietą była Paulina Czaja. Jej czas to 20 minut.

Najszybszym zawodnikiem nordic walking był Robert Kowalak. Dystans 5 kilometrów pokonał w czasie 28 minut i 22 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Okrzesik-Frąckowiak.