MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa drogi w Budziszewicach, gm. Skoki, zakończona. Dalszy odcinek, 400-metrowy, musi dobudować Murowana Goślina

OPRAC.:
Alicja Tylkowska
Alicja Tylkowska
Budowa drogi w Budziszewicach, gm. Skoki, zakończona
Budowa drogi w Budziszewicach, gm. Skoki, zakończona Urząd Miasta i Gminy Skoki
Budowa drogi w Budziszewicach, w gminie Skoki, dzięki intensywnym pracom, została zakończona. To odcinek od tzw. kuźni w lewo, w kierunku Starego Łoskonia - Murowana Goślina. Obecnie trwają rozmowy nad 400-metrowym odcinkiem, który połączy Budziszewice z Murowaną Gośliną.

Budowa drogi w Budziszewicach w gminie Skoki, została zakończona. To odcinek od tzw. kuźni w lewo, w kierunku Starego Łoskonia - Murowana Goślina. Inwestycja ta ma poprawić komunikację mieszkańców tego terenu w kierunku Poznania i Rogoźna. Odbiór końcowy został dokonany z wynikiem pozytywnym.

- Wykonawcą zadania była firma Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. ze Żnina, która wykonała podbudowę i nawierzchnię asfaltową drogi o długości ok. 630m i szerokości 5m. Dodatkowo pobocza drogi na całej długości, zostały umocnione kruszywem kamiennym.

- poinformował Urząd Miasta i Gminy Skoki.

Kolejny ruch należy do Murowanej Gośliny

By całkowicie połączyć Budziszewice z Murowaną Gośliną konieczne jest jeszcze dobudowanie 400-metrowej długości odcinka, które nie leży już po stronie gminy Skoki. Jak poinformowała burmistrz Murowanej Gośliny, Justyna Radomska:

- Projektant, który przygotowuje dokumentację i stosowne pozwolenia na brakujący odcinek asfaltu ma na to czas do końca maja tego roku.

Jeśli pojawią się możliwości pozyskania środków zewnętrznych, to gmina Murowana Goślina będzie się o nie starać, by definitywnie zakończyć prace nad połączeniem asfaltem gmin.
Wartość zadania ze strony Miasta i Gminy Skoki wyniosła 1.120.654 złotych - 95 % pokryto z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wagrowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto