Nielba Wągrowiec przegrywa na własnym stadionie z KP Starogard Gdański. Doświadczenie kluczem do sukcesu

Kacper Bagrowski
W sobotnie popołudnie Nielba Wągrowiec na własnym stadionie uległa drużynie KP Starogard Gdański 0:2.

Przed spotkaniem trudnym zadaniem było jednoznaczne wskazanie faworyta. Zespół gości przystępował do meczu będąc na szóstej pozycji w tabeli, mając dwa punkty przewagi nad Nielbą. Gospodarzy wpierało grono wiernych fanatyków. Na skutek wprowadzonych obostrzeń nie mogli pojawić się na trybunach stadionu przy ulicy Kościuszki, zdecydowali się oni jednak wspierać swoich ulubieńców zza bram stadionu.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, czego efektem była bramka, zdobyta w 9. minucie przez Karola Zielińskiego. Piłkarze ze Starogardu Gdańskiego uspokoili po tym grę, starając się przenieść ją do środka pola. Gospodarze starali się napierać na bramkę rywali. Największe zagrożenie bramkarzowi zespołu z Pomorza sprawił w strzałem zza pola karnego Kacper Friska, który był też najlepszym zawodnikiem żółto-czarnych w tym spotkaniu. Do końca pierwszej połowy Nielbiści nie byli jednak w stanie przełamać żelaznej defensywy gości, którą kierowali doświadczeni piłkarze znani z występów na Ekstraklasowych boiskach – Kamil Sylwestrzak (ex- Korona Kielce, Wisła Płock) i Marcin Warcholak (ex- Arka Gdynia, Wisła Płock, Miedź Legnica). I to doświadczenie okazało się być kluczem do zwycięstwa.

W drugiej części spotkania dominowali piłkarze z Wągrowca. Zyskali przewagę fizyczną, wyglądali zdecydowanie lepiej pod względem kondycyjnym i coraz bardziej zagrażali bramce podopiecznych trenera Krzysztofa Sobieraja. Kacper Friska nie przestawał nękać bramkarza strzałami z dystansu, a świetne podbramkowe okazje marnowali na potęgę Jacek Figaszewski i Rafał Leśniewski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Nielbistach w 90. minucie meczu – błąd obrońcy Nielby, który niedokładnie wycofał piłkę wykorzystał napastnik zespołu ze Starogardu Gdańskiego – Robert Hirsz. Nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Patrykiem Łagodzińskim i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Podopieczni trenera Radosława Kołackiego nie byli w tym spotkaniu zespołem gorszym. Zabrakło im spokoju, doświadczenia i pragmatyzmu, które to zaoferowali piłkarze gości przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nielba spadła na 10. miejsce w ligowej tabeli. Do zajmującej pierwsze miejsce Polonii Środa Wielkopolska żółto-czarni tracą 17 punktów.

Nielba Wągrowiec – KP Starogard Gdański 0:2 (9’ Karol Zieliński, 90’ Robert Hirsz)

Nielba Wągrowiec przegrywa na własnym stadionie z KP Staroga...