Dzień rehabilitacji oddechowej

Materiał informacyjny Stowarzyszenia Lwie Serca
Archiwum Urzędu Miejskiego w Wągrowcu
Archiwum Urzędu Miejskiego w Wągrowcu
Udostępnij:
W niedzielę, 24 października 2021 roku w Wągrowcu odbył się Dzień Rehabilitacji Oddechowej. Mieszkańcy odbyli konsultacje z przeszkolonymi fizjoterapeutami.

W niedzielę, 24 października 2021 roku w Wągrowcu odbył się Dzień Rehabilitacji Oddechowej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Lwie Serca. W ramach wydarzenia przeszkoleni wcześniej fizjoterapeuci konsultowali mieszkańców, którzy wcześniej zgłosili chęć odbycia takiej wizyty. O tym, jak wielka była potrzeba takich spotkań, świadczy ogromne zainteresowanie mieszkańców.

Dzień konsultacji zakończył projekt pn. 'Edukacja mieszkańców miasta Wągrowiec w zakresie rehabilitacji oddechowej', współfinansowany ze środków Burmistrza Miasta Wągrowiec.

Miło nam poinformować, że w Dniu Rehabilitacji Oddechowej odwiedził nas Burmistrz Miasta Wągrowca Pan Jarosław Berent. Zaproszenie przyjęła także Pani Doktor Magdalena Pawłowska. W ramach wizyty w NZOZ Rehat - Rehabilitacja zaproszeni goście mogli zobaczyć, jak przebiegają konsultacje fizjoterapeutyczne oraz dowiedzieć się, czym jest rehabilitacja oddechowa. Ten rodzaj rehabilitacji jest szczególnie wskazany przy przewlekłych chorobach oddechowych, częstych infekcjach dróg oddechowych oraz przy syndromie postcovidowym, z którym zmaga się wiele osób m. in. po przebytej chorobie Covid-19.

Ważne jest, aby osoby chorujące w trakcie i po pokonaniu infekcji miały zapewnioną kompleksową opiekę. Leczenie farmakologiczne, wsparte odpowiednią rehabilitacją oddechową, daje szansę na szybszy powrót do zdrowia oraz optymalne zadbanie o siebie.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się ten projekt zorganizować oraz że spotkał się on aż takim zainteresowaniem. Mając możliwość obserwowania reakcji fizjoterapeutów oraz osób biorących udział w konsultacjach wiemy, że mamy w naszym mieście ludzi otwartych i chętnych do pracy na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Wągrowca.

Warto nadmienić, że wcześniej, w ramach projektu, odbyło się szkolenie, w którym wzięli udział fizjoterapeuci z naszego miasta: Andrzej Gąsiorek, Paweł Gąsiorek, Patrycja Jankowiak, Marta Poznańska, Kinga Matuszak, Renata Kryger, Angelika Hak-Nowicka, Joanna Budasz, Patrycja Pawłoszek, Natalia Czajkowska, Marika Budnik, Karolina Konicka, Marta Nowak-Grabicka, Agnieszka Bylinko, Alicja Brewińska, Michał Kasper, Mateusz Kubiak.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w ramach projektu będzie dalej wykorzystywana w praktyce specjalistów w pracy z dziećmi oraz z dorosłymi.

Dodaj ogłoszenie